Про додаткові кошти для місцевих бюджетів та шкіл пише пресслужба МОН.

До теми: Міносвіти перегляне фінансування малокомплектних шкіл в деяких регіонах

Виплата грошей педагогам вперше здійснюватиметься не за тогорічними даними, а відповідно до реальної кількості учнів. Передбачається, що додаткові 2,2 мільярда гривень підуть на виплату надбавок та премій.

Гроші, які ми зараз “докинули” на місця, не вплинуть на ставку чи обов’язкові виплати. Однак вони дозволять місцевій владі платити повну надбавку за престижність та премії,
– пояснила призначення додаткових грошей міністерка освіти України Ганна Новосад.

Внаслідок виплат повинні збільшитись місцеві бюджети.


Бюджети повинні зрости / інфографіка: МОН

Міністерка також заявила, що додаткові гроші ніяк не стосуватимуться тих надбавок та премій, які вже виплачуються.

Субвенція у 3,5 мільярди гривень виділена для реалізації програми "Спроможна школа для кращих результатів". Уряд хоче розвивати великі та опорні школи.

Ремонт або завершення будівництва, закупівля обладнання та створення навчальних кабінетів, оновлення інтер’єрів у шкільних приміщеннях – ось можливості, які надає ця субвенція школам,
– пояснила Новосад.

Отримати додаткові гроші зможуть школи, в яких навчаються не менше 350 учнів. Отриману субвенцію можна направити на завершення недобудованих будівель і споруд шкіл, реконструкцію, капітальний ремонт приміщень, а також формування нового освітнього простору.

Важливо: Вчителі, які не отримали надбавку до зарплати можуть поскаржитись в офіс омбудсмена: деталі

Заявки на отримання грошей роблять засновники шкіл та направляють до обласних державних адміністрацій. Розгляд проєктів міністерством триватиме до 13 березня 2020 року.

Після отримання субвенції, засновник виконує роботи, та щомісячно звітує ОДА про стан реалізації. Всі роботи та заходи в межах проєкту мають бути завершені до 31 грудня 2020 року.

Деталі за посиланням.