Усі сесії ЗНО цьогоріч відбуватимуться за особливих умов: із дотриманням соціальної дистанції, щогодинним провітрюванням та наявністю захисних масок на усіх учасниках, повідомляє 24 канал.

Читайте також Діти з окупованого Донбасу зможуть вступити у виші без складання ЗНО

ЗНО 2020: особливості

Заздалегідь Міністерство освіти та науки розповсюдило правила, яких повинні дотримуватися учасники ЗНО через пандемію коронавірусу. Вони збігаються з основними рекомендаціями Міністерства охорони здоров'я і спрямовані на. перш за все, мінімізацію контактів між організаторами тестувань і самими учасниками.

У київській школі №78 для цього, наприклад, обладнали спеціальні червоні кулі на асфальті, які мають показувати дистанцію між учасниками.


ЗНО у київській школі / Фото Оксани Бабенкової (24 канал)


Інформацію розмістили на декількох стендах / Фото Оксани Бабенкової (24 канал)

На вході учасників зустрічають інструктури у захисних щитках, рукавичках і масках. Усім роздають безкоштовні захисні маски та пропонують скористатися антисептиком.


Безкоштовні маски та антисептики у київській школі / Фото Оксани Бабенкової (24 канал)

Коронавірус у вчителів

У Львівській області напередодні проведення ЗНО усіх залучених до процесу вчителів протестували на COVID-19. Із 1 645 протестованих вчителів 32 довелося замінити через виявлену хворобу. Як зазначив міський голова Львова Андрій Садовий, тестування зробили для того, аби вступники не переймалися ймовірністю заразитися COVID-19 від інструкторів та організаторів на ЗНО.

Детальніше На Львівщині усіх вчителів протестували на коронавірус, у 32 виявили хворобу

Схожа ситуація сталася на Тернопільщині. Впродовж двох днів тестування методом ПЛР перевірили 981 працівника освіти. У 5 осіб, які мали б брати участь у проведенні ЗНО, виявили коронавірус.

ЗНО і негода на Заході Україні

Вдень 24 червня, менш ніж за добу до початку першого тесту, Міносвіти оголосило, що стихійне лихо є підставою для нескладання ЗНО в основній сесії. Відтак абітурієнтів із Чернівецької, Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської областей просили не наражатися на небезпеку та не їхати до пунктів тестування.

Очевидно, що в ситуації, яка склалася, вам у жодному разі не можна наражати себе на додаткову небезпеку, тому, якщо ви сумніваєтеся, чи зможете доїхати до пунктів тестування, просимо за вас залишатися вдома і взяти участь у додатковій сесії ЗНО, в Українському центрі оцінювання якості освіти,
– написали на сайті МОН.

Однак не всі учасники вирішили переносити здачу тесту на пізніший термін через негоду. Наприклад, у гірському Путильському районі Чернівецької області, 60 учнів організовано приїхали до пункту тестування. Про це повідомляє "Суспільне Буковини".

З Розтоків, села дітей привезли шкільним автобусом, з решти сіл – батьки довозили самостійно, повідомляє кореспондентка "Суспільного" з посиланням на керівницю відділу освіти Путильського району Світлану Горбан. Через частково обвалену дорогу учні з Розтоків йшли пішки до безпечної ділянки, де на них чекав шкільний автобус.


Учасники ЗНО під час пандемії / Фото "Суспільного"

Додаткова сесія

Як повідомив на засіданні Кабміну прем'єр Денис Шмигаль в Івано-Франківській області наразі є 7 учасників ЗНО, які не змогли прийти на тест 25 червня. Для них буде організована додаткова сесія ЗНО, над цим уже працює Міністерство освіти.

Шмигаль зазначив, що абітурієнтам не варто хвилюватися через пропуск, проте потрібно слідкувати за інформацією на сайті МОН щодо умов реєстрації на нову сесію

Окрім того, голова Уряду подякував усім, хто взяв участь в організації цьогорічного тестування у складних умовах пандемії та надзвичайної ситуації, спричиненою повінню.

ЗНО в містах України

В Івано-Франківську, який майже не постраждав від негоди, допуск до місць проходження ЗНО почали вчасно. Як повідомляє "Суспільне Карпати", на вході наявні антисептики, учасникам міряють температуру, а в школі присутній лікар.


Черга на вході до пункту пропуску

Дивіться відео 24 каналу: як минув перший день ЗНО

В Ужгороді для проведення тестування підготували чотири школи. Лише в одній з них – Ужгородській лінгвістичній гімназії для проходження ЗНО зареєстрували 255 людей. Як повідомляє видання "Закарпаття.онлайн", усі чотири заклади були готові до тестування, засобів індивідуального захисту було вдосталь.


Підготовка до ЗНО в Ужгороді / Фото "Закарпаття.онлайн"

Правила проведення ЗНО під час карантину

Від початкової ідеї робити усім учасникам експрес-тести на коронавірус відмовилися через надмірну завантаженість і вартість цього процесу.

Однак у МОН запевнили, що маски видаватимуть на вході до пунктів проведення ЗНО. Перед входом на тестування потрібно буде пройти термометрію та оцінку наявності респіраторних хвороб.

До тестування допускатимуть з температурою не вище 37,2 градуса, без ознак респіраторних хвороб, із захисною маскою або респіратором, які закривають ніс та рот.

Правила поведінки під час ЗНО

  • Не можна створювати скупчень на вході до пункту проведення тестування;
  • необхідно дотримуватись дистанції в півтора метра на вулиці та в коридорах пунктів тестування;
  • учасники перебуваимуть у масці або респіраторі протягом усього процесу;
  • в аудиторії сидячі місця розташовані на відстані не менш ніж 1,2 метра відносно інших учасників;

Вимоги до пунктів тестування контролюватиме Держпродспоживслужба. Також діятиме супровід медиків та Нацполіції, будуть залучені інструктори не з груп ризику.


Правила проведення ЗНО 2020 під час пандемії коронавірусу / Інфографіка 24 каналу