Архів
Курси валют
Погода
   youtube @24
   Loading...
   google @24
   RSS СТРІЧКА
   Загальний RSS

   Топ новини

   Відео новини

   Екологічні проблеми України: нові штрафи ситуацію не врятують

   1976
   В Україні жахлива екологічна ситуація
   В Україні жахлива екологічна ситуація / pk.kiev.ua

   Міністерство екології та природних ресурсів України подало до Верховної Ради законопроект щодо суттєвого посилення відповідальності за порушення природоохоронного законодавства.

   До майже 50-ти статей запропоновано внести зміни. Зокрема, це стосується й підвищення штрафів у деяких екологічних статтях. Наприклад, підприємство, робота якого не відповідає екологічним стандартам і вимогам щодо охорони атмосферного повітря, замість 5-8 неоподаткованих мінімумів платитиме 80-150 таких. Зміна суми суттєва, та сам штраф усе ж лишається не великим. Якщо порівнювати з Європою, то в Данії, наприклад, найвищий штраф становить понад 1700 доларів.

   Просте збільшення штрафів не є дієвим заходом для поліпшення стану охорони довкілля, – говорить голова громадської організації "Зелений Фонд" Максим Фролов. – Потрібно міняти саму систему і принципи екологічної відповідальності. Більша частина екологічних правопорушень є латентними і винуватці залишаються не виявленими й не покараними. Це стосується і стихійних звалищ відходів, і вирубки лісів, і залпових викидів забруднюючих речовин у атмосферне повітря й багатьох інших екологічних негараздів.

   Арифметичне збільшення штрафів є ефективним, якщо система екологічного контролю та виявлення забруднювачів довкілля функціонує належним чином. Наразі в Україні відсутні чіткі механізми адміністрування екологічних штрафів та процесуально-процедурне забезпечення їхнього стягнення. Справи про нарахування штрафів, якими б великими вони не були ймовірно, зависнуть у судах на довгі роки.

   Cуворість стягнення не є чинником, який має вирішальний вплив на зменшення кількості правопорушень. Тому політика держави у сфері відповідальності за скоєння адміністративних правопорушень не може зводитися тільки до збільшення розміру санкцій у вигляді штрафу. Адже, відповідно до приписів статті 23 КУпАП, метою адміністративного стягнення є виховання особи, яка вчинила правопорушення. А також штрафи створені ще для запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, – вважає експерт.

   Інші коментарі до "екологічних" законів:

   Забруднювачі води повинні йти під суд

   Закон "Про стратегічну екологічну оцінку": Рада дарма "тягне кота за хвіст"

   Нові правила поводження зі сміттям: що треба знати українцям

   powered by lun.ua
   Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
   Коментарі
   Більше новин

   Читай новини навіть без інтернету

   Завантажити

   Читай новини навіть без інтернету

   Залиште відгук