Про це він розповів у ефірі телеканалу "112. Україна".

Читайте також: Він вже все зробив, – Кравчук про те, що Путін вже не може впливати на Україну

За його словами, йому довелося двічі у житті побувати на зустрічах з Путіним.

"Перша зустріч була на прохання президента Росії, причім я не знав. Це було за півдоби до відкриття Зимової Паралімпіади (проходила з 7 по 16 березня 2014 року). Близько 21:30 мені подзвонив президент Паралімпійського комітету Росії Володимир Лукін, який попросив мене зустрітися з високопоставленим членом російського уряду", – розповідає він.

Як підкреслює екс-нардеп, оскільки він поважає Лукіна, то прийняв цю пропозицію.

"Мені запропонували поїхати на російському автомобілі, я відмовився. Сів у свою машину, зі своїм водієм, мене супроводжувала моя дружина. От ми втрьох їхали, попереду – російська машина. І тут мій водій каже: "Володимир Михайлович, здається, ми їдемо до Путіна". Я подивився по сторонах, і дійсно: абсолютно всі зупинилися, ми їхали, як кажуть, коридором... Ми приїхали в якийсь незрозумілий готель, дуже сильно освітлений; зайшли в ресторан. Ресторан був величезним і порожнім, було багато охорони. Я побачив, що в кінці залу сидів Путін з віце-прем'єром Козаком. І тоді, власне, відбулася моя перша зустріч з Путіним", – переконує політик.

Як зауважив президент Національного паралімпійського комітету, ця зустріч тривала до години, а під час неї Путін йому пропонував дистанціюватися від політики у спорті.

Чесно кажучи, я був надто емоційним, я не чекав на цю зустріч, відтак мене переповнювали емоції... Я йому сказав, що під час Олімпіади (не Паралімпіади) всі війни, всі ворожі дії зупинялися. Дивіться, перед Паралімпійськими іграми були Олімпійські, і на час Олімпійських ігор анексію Криму було відстрочено. Тобто анексія почалася під час Паралімпіади. Я сказав: "Володимир Володимирович, тут ви бачите тисячі людей з важкими ураженнями, в тому числі – продукти війни з Близького Сходу та так далі. Ви зробили те, чого робити було не можна: почали військові дії проти держави з території країни, в якій проходить Паралімпіада. Це дуже погано,
– каже колишній народний обранець.

Друга зустріч з Путіним, говорить він, сталася, коли президент Росії приїхав на територію біатлонного комплексу, де повинні були виступати російські лижники-біатлоністи: цей захід також тривав близько години.

Читайте також: "Слава Україні!" – Невзоров розповів, як вітався у Кремлі

Валерій Сушкевич підкреслив, що під час неї хотів організувати зустріч Володимира Путіна з тодішнім виконувачем обов’язків президента України Олександром Турчиновим.

"Він сказав: "Я не знаю, хто цей чоловік, який тимчасово виконує обов'язки президента. Хто він такий? Він обраний? Звідки він взявся? Я не буду зустрічатися. Я знаю, що ви президент Національного паралімпійського комітету, а хто він, я не знаю", – загадує він.

Також Валерій Сушкевич розповів про те, що Путін під час спілкування з ним почав вживати слово "малоросія", хоча до подій на Донбасі воно фактично не використовувалося російською пропагандою.

"Найстрашніше для мене було те, що він слово "малоросія" сказав під час зимової Паралімпіади, коли на сході України ще нічого не відбувалося. Для мене було шоком, коли потім "малоросія" стала суб'єктом агресії на сході! – додав він.