Як повідомляє СБУ, ексчиновник хотів їхати в Росію, щоб нібито провідати рідних. Водночас насправді там збирався передавати дані спецслужбам росіян.

До теми Міг працювати на Росію: СБУ розслідує можливу держзраду очільника Нацбюро авіапригод

Які докази злочину виявили слідчі

Дані з державної таємниці про організацію системи управління військами Протиповітряної оборони України посадовець збирав на роботі, але зберігав їх удома.

Під час обшуків правоохоронці знайшли у нього флешки із таємною інформацією, комп'ютери та телефони.

Слідчі відкрили справу про участь у терористичній групі чи організації, а також про несанкціоновані дії з інформацією, яка міститься на комп'ютерах та інших електронних носіях. Правоохоронці також вирішують питання про підозру та запобіжний захід зловмиснику.

СБУ знайшла докази злочину
Докази злочину правоохоронці знайшли вдома у зловмисника / Фото СБУ

Кого ще виявляла СБУ у співпраці з Росією

  • На Харківщині Служба безпеки України викрила агента російських спецслужб. Чоловік під прикриттям посадовця міськради збирав розвідувальну інформацію про українських патріотів та військові об'єкти.
  • СБУ на Вінниччині викрила посадовця однієї з військових частин Повітряних сил ЗСУ. Військовослужбовець приховано збирав секретні дані. Переважно ця інформація стосувалась системи захисту українських оборонних об'єктів.
  • Також на Житомирщині агент Федеральної служби безпеки Росії збирав розвідувальні дані. На цьому його впіймали працівники контррозвідки СБУ. За свою діяльність шпигун отримав термін – 8 років за ґратами.

Вас може зацікавити, як Росія нібито затримує українських шпигунів: дивіться відео