За даними економічної контррозвідки, він міг чинити злочини за завданням Росії. Слідство також з'ясувало, що чиновник причетний до виготовлення в Україні бортових самописців для літаків і до їх реалізації через підконтрольне підприємство на території Росії.

До теми Продавав персональні дані українців: СБУ викрила експравоохоронця

Розслідування перевіряє обставини того, що виконуючий обов'язки НБРГА допомагав представникам Росії проводити підривну діяльність проти України,
– повідомили в суді.

Що саме перевіряє слідство

  • Факти про те, що чиновник збирав і передавав росіянам польотну інформацію з Нацбюро, яку отримав під час технічного розслідування авіаційних подій на території України.
  • Розслідують, чи передавав підозрюваний інформацію про польоти українських військових літаків, яку записують бортові самописці і реєстратори польотної інформації.

Затримання СБУ російських поплічників

  • Генерал-майора Служби безпеки України Валерія Шайтанова, який керував Центром спеціальних операцій, звинувачують у державній зраді та спробі терористичного акту. Він збирав таємну інформацію і передавав її до Росії. Просить суд відпустити його під домашній арешт.
  • 32-річного українця затримали прикордонники Луганського загону через роботу на окупаційні війська Росії. Чоловік у 2014 році увійшов до складу одного з підрозділів незаконних збройних формувань.
  • Зловмисники намагались автобусом перевезти 20 кілограмів вибухівки в Росію. Контрабанду вивозили під виглядом тонера для принтера.