Онищенко розповів, що отримав громадянство, бо виступає за збірну Росії. Крім політики, чоловік професійно займається кінним спортом. Він брав участь у Олімпійських іграх 2008 та 2012 років.

Читайте також "Була фігуранткою газової справи": депутат-утікач Онищенко повідомив про смерть матері

Чи продає Онищенко віллу у Німеччині

Журналіст Сергій Лещенко заявив, що Онищенко продає свій особняк в Німеччині. Він купив його 2014 році за 19 мільйонів євро.

За словами журналіста, гроші перевели з рахунків кіпрської фірми, яка має стосунок до "газової схеми", за яку його заочно судили в Україні. Для продажу німецького ранчо екснардеп нібито замовив презентаційний сайт.


Маєток Онищенка у Німеччині / Фото з сайту guteinhausforsale

До слова, Лещенко оприлюднив запис з німецьуого реєстру юридичних осіб. Онищенко фігурує там вже як росіянин.


Запис із реєстру / Фото з телеграм-каналу Сергія Лещенка

Онищенко каже, що нічого не продає

Екснардеп спростував інформацію, що начебто продає свою віллу у Німеччині. Ба більше, запевняє, що це не вілла, а спортивний комплекс, який він очолює. Мовляв, там тренується російська збірна.

Не продавав і не продаю… Я там тільки директор і менеджер. Був мій, я продав його у 2019 році. Зараз тут збірна Росії тренується. Російські інвестори купили,
– сказав Онищенко.


Вілла Онищенка / Фото з сайту guteinhausforsale

Що відомо про справу Онищенка

  • Онищенка звинувачують в організації схеми щодо перепродажу купленого у держкомпаній газу своїм же фірмам за заниженими цінами у 2013 – 2016 роках.
  • За версією слідства, учасники схеми заволоділи понад 1,6 мільярда гривень від реалізації газу за договорами. Через це компанія "Укргазвидобування" зазнала понад 740 мільйонів гривень збитків.
  • У 2016 році Рада позбавила його депутатського імунітету. Таким чином дозволили затримати та взяти під варту політика, однак той вже втік з України.
  • У 2019 році Онищенка затримали у німецькому місті Аахен. Його помістили до СІЗО, проте Берлін відмовився екстрадувати підозрюваного.
  • У червні 2020 року стало відомо, що Онищенко вийшов з ізолятора в Німеччині та поїхав відпочивати в Італію. САП тоді перевіряла місце перебування нардепа.