Картку Інтерполу виставила Росія, повідомив у фейсбуці Сергій Мельничук – засновник та перший командир батальйону "Айдар".

Дізнайтеся: Що відомо про екскомандира "Айдару" Сергія Мельничука, якого затримали у Греції

Мене затримали на болгарсько-грецькому кордоні,
– написав екснардеп.

Він також додав, що найближчим часом його затримає Інтерпол. Разом з ним його дружина, яка перебуває на 7 місяці вагітності, а також 9-місячний син.

"Посольства мовчать. Нічого нікому не говорять. Повна тиша. Звертаюся, щоб якомога швидше підняли питання перед нашим посольством", – додав Мельничук. Він просить надати йому захисника, щоб відстоював його права.

Сергій Мельничук заявив, що його за запитом Росії затримали у Греції: відео

Що про затримання кажуть у МЗС України

Голова департаменту консульської служби МЗС України Сергій Погорельцев у коментарі "РБК-Україна" розповів, що з Мельничуком вже зустрівся український консул. Він домовився про тримання екскомандира "Айдару" у поліцейському відділенні.

З поліцією Греції консулом домовлено про тимчасове тримання затриманого в поліцейському відділені та забезпечення всім необхідним – питною водою та їжею,
– запевнив Погорельцев.

Водночас дружина Сергія Мельничука та їхня дитина розміщені у готелі поряд. Його дружина Міла розповіла "Стране", що Мельничука, найімовірніше, повезуть на суд у місто Салоніки.

Що відомо про скандали зі Сергієм Мельничуком

  • У червні 2015 року Верховна Рада дала згоду на залучення екскомбата до кримінальної відповідальності. Мельничука підозрювали у здійсненні низки кримінальних правопорушень. Зокрема, за статтею про організацію озброєної банди з метою нападу на підприємства або участь у ній.
  • У 2017 році НАБУ розслідувало провадження за підозрою у декларуванні неправдивої інформації Мельничуком.
  • У 2018 році колишній нардеп та його колега з фракції "Радикальної партії" Дмитро Лінько побилися після ефіру на телеканалі Newsone.