Царьова визнали винним у публічних закликах до сепаратизму. Вирок виніс суддя Шевченківського районного суду Києва Павло Слободянюк.

До теми Царьов, Азаров та джокер у рукаві: які політичні "трупи" хоче воскресити Кремль в Україні

Також суд підтвердив вину екснардепа у закликах до насильного повалення конституційного ладу в Україні.

Крім того, суд звернувся до президента Володимира Зеленського з проханням позбавити Царьова ордену за заслуги 3-го ступеня. Цю нагороду зраднику вручив президент-утікач Віктор Янукович.

До речі, адвоката фігуранта на засіданні не було.

Що відомо про справу проти Царьова

Кримінальну справу проти депутата Верховної Ради та сепаратиста відкрили у 2014 році. Все тому, що він неодноразово публічно висловлювався за федералізацію України, заперечував окупацію Криму Росією та закликав східні області України вийти зі складу нашої держави.

3 червня 2014 року парламент дозволив затримати нардепа та обрати йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Однак згодом політика відпустили на волю. Після того Царьова оголосили у розшук.

Екснардеп-сепаратист під час повномасштабної війни

У березні 2022 року Царьов прибув на Київщину разом із російською армією та брав участь у пропагандистських відеозйомках. Крім того, він закликав Юрія та Олександра Вілкулів здати Кривий Ріг ворогу. Після того йому повідомили про ще одну підозру.

Коротко про нардепа-сепаратиста

  • 51-річний політик народився у Дніпрі. Він був керівником "Партії регіонів" у Дніпропетровській області, а також народним депутатом під час 4 скликань Верховної Ради. У 2014 році навіть балотувався на виборах президента, однак згодом зняв свою кандидатуру.
  • Політик відомий скандальною та недолугою поведінкою. Так, він не зміг відповісти на питання журналістів про те, коли почалася Друга світова війна, активно критикував Майдан та хотів закрити львівський заклад "Криївка". А все тому, що Царьов не захотів сказати на вході до ресторану гасло "Слава Україні", яке є кодовим.

Це може вас зацікавити – як у 2014 році Царьов знімав свою кандидатуру з виборів президента: відео