Таку думку висловив експерт-міжнародник Андрій Каракуц, передає "Обозреватель".

Читайте також: Закарпатці із угорськими паспортами потраплять у базу "Миротворця"

"Незаконна та таємна роздача Угорщиною своїх паспортів громадянам України насправді триває вже досить давно. З огляду на те, що процес повернувся в інформаційне поле, такі дії можна вважати експансією", – зазначив він.

За його словами, свого часу за схожим сценарієм Кремль видавав свої паспорти у Криму, а зараз цілком може роздавати їх десь на Донбасі.

"Таким чином, створюючи передумови для того, щоб потім можна було починати говорити про захист якихось "своїх", – зауважив фахівець.

Водночас експерт-міжнародник підкреслив, що відповідати на такі речі необхідно впровадженням більш жорсткого законодавства щодо подвійного громадянства, "аби люди, які отримують такі паспорти, несли за це серйозну відповідальність".

"З іншого боку, чому з цими процесами загалом не ведеться боротьба – це питання до держави. Україна повинна реагувати, звертаючись до всіх організацій, членом яких є Угорщина, із заявою про те, що такі дії є неприйнятними", – констатував Каракуц.

Нагадаємо, раніше 24 канал повідомляв, що на Закарпатті українцям роздають угорські паспорти. Зокрема, з'явилось відео, як в угорському консульстві у Берегові місцеві отримують громадянство сусідньої держави та присягають на вірність їй.

У Службі безпеки України, зі свого боку, заявили, що загрозливі тенденції на Закарпатті спостерігають вже давно, щоправда українське законодавство не передбачає кримінальної відповідальності за подвійне громадянство.

Згодом ЗМІ сповістили, що у Берегові українцям насправді не видавали угорських паспортів. На скандальному відео зафіксований лише один із етапів для отримання громадянства Угорщини.