Зокрема, так вважає політичний експерт Олег Петровець, передає LB.ua.

За його словами, вже давно ходять не лише чутки про наміри Кремля завершити очевидно невдалу для себе операцію із захоплення Сходу України.

Крім того, фахівець передає слова російського політика Геннадія Гудкова про те, що через загострення взаємин із Заходом війна на Донбасі стала тягарем для Путіна, "тому проект "Новоросія" потроху згортають, але зробити це в Кремлі намагаються таким чином, щоб за можливості не втратити обличчя".

Читайте також: Припинення війни з Україною відбудеться лише після зміни влади в РФ, – російський політик

"Проблема в тому, що зараз Путін хоче звідти (з Донбасу – "24") піти потихеньку. Я точно знаю, що йде виведення військ, йдуть звідти люди, фахівці і так далі. У мене в міграційній службі працюють хлопці з Донбасу, які розповідають і як було, і як є, і як буде. Тому, коли ми говоримо, що нічого там не робимо, без нас жодного дня ці "утворення" б не проіснували", – цитує експерт слова Гудкова.

Також він наводить слова заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрія Гримчака про те, що доля конфлікту на Донбасі вже є вирішеною.

"В принципі, про високу міру реалістичності таких міркувань свідчать декілька моментів. По-перше, це спрощення процедури отримання громадянства РФ для українців. Цілком вірогідно, що саме це рішення і було першим втіленим елементом хитрої стратегії Путіна щодо виводу своїх військ з українського Донбасу та збереження при цьому свого обличчя перед власним зазомбованим народом. Адже, вагомим приводом для виходу з війни для російського народу поряд зі скрутною економічною ситуацією цілком може слугувати той факт, що всім, хто прагнув приєднатися до "великої російської сім’ї", таку можливість було надано", – зауважив Петровець.

Ще одним свідченням про наміри Путіна покинути Донбас, на його думку, є намір господаря Кремля стати миротворцем на цій території.

"Відомо, що ініціювати введення миротворців в зону АТО готувався президент Петро Порошенко (зрештою під час свого виступу на засіданні Радбезу ООН він таки зробив це), але в Україні побоювалися, що Росія заблокує це рішення як член Радбезу ООН, який має право вето. Аж тут на тобі – як грім посеред ясного неба, кремлівський керманич погодився на це ще до початку сесії Генеральної Асамблеї ООН. І навіть пішов на поступки в контексті того, що миротворці повинні мати доступ до всієї території Донбасу. З чого б це така нечувана м’якість?" – підкреслює оглядач.

Водночас він вважає, що такий крок з боку російського президента можна розглядати як покаяння та усвідомлення того, що скоїв велике зло.

"Але така версія, якщо чесно, зважаючи на характер Путіна, виглядає чимось з розряду фантастики. А от імовірність того, що ініціатива агресора є продиктованою бажанням без зайвого галасу прийняти поразку на Донбасі, виглядає більш правдоподібно. В такому разі першочергові умови Путіна стосовно введення миротворців, а потім їх пом’якшення слід розглядати як банальне маскування своїх істинних намірів", – зазначає Петровець.

Читайте також: Крым повторно поставит Россию на колени: Путин переходит к плану "В"

Останнім приводом, на його переконання, який дає можливість робити висновки про рішення Путіна облишити Донбас, стала інформація про те, що горезвісних "гумконвоїв" від РФ, після яких ситуація на фронті завжди загострювалася, більше не буде.

"І хоча нещодавно прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков спростував поширену інформацію, проте не виключено, що і такий маневр – просто черговий елемент затвердженої в Кремлі стратегії", – додає він.

Підбиваючи підсумки всього вищесказаного, Петровець припускає, що світ таки "додавив" Путіна, і той нарешті залишить український схід у спокої.

Над сценаріями, як же зробити це з мінімальними іміджевими втратами, у Москві, очевидно, мізкували довго та напружено. І схоже, вибір таки зроблено. Проте, варто пам’ятати, що Путін – персона цілком непередбачувана, часом геть ірраціональна, і відповідно – очікувати можна чого завгодно. Тому залишається спостерігати за розвитком подій і сподіватися, що агресор нарешті вгамується,
– резюмує експерт.