"Що стосується українооптимістів в контексті угоди (про асоціацію з ЄС – "24"), то перш за все це наші східні сусіди – нові члени ЄС, перш за все, Польща, Литва, Угорщина, Словаччина, Латвія та Естонія. Меншою мірою Чехія, оскільки також був скепсис, однак зі значною долею оптимізму. Сюди би відніс Румунію з Болгарією, вони готові це питання підтримувати, однак, наразі їх статус в ЄС не дозволяє їм активно лобіювати це питання", – розповів Володимир Горбач в коментарі Тиждень.ua.

Україноскептиками в ЄС Горбач вважає такі країни Західної Європи як Нідерланди, Данія, Німеччина, Франція.

"Зокрема, Німеччина, на превеликий жаль, останнім часом більше починає займати позицію євроскептиків, ніж єврооптимістів… Я вважаю, що позиція Німеччини буде вирішальною в даному випадку. І всі інші рахуватимуться з нею як з найважливішою", – наголосив аналітик.

Країни Середземноморського басейну, такі як Португалія, Іспанія, Італія чи Греція, теж можна було би розцінювати, на думку Горбача, як україноскептиків.

"Але вони більше пасивні, не мають своєї точки зору з цього питання. Оскільки Україна їх цікавить не такою мірою, як наших безпосередніх сусідів чи Німеччину. Тому вони притримуються нейтрального полюсу і приєднаються до більш активної позиції, яка буде сформована", - зауважив експерт.

"Щодо Швеції, яка донедавна була однією з найбільших українооптимістів і виступала в партнерстві з Польщею, то останнім часом вона розчарована в українському керівництві. І з оптиміста перетворюється в серйозного скептика", - додав Горбач, наголосивши, що "це ще одна серйозна зовнішньополітична поразка України на європейському напрямку".

До слова, на думку посла Німеччини в Україні Крістофа Вайля, для підписання Угоди про асоціацію Євросоюз не вимагає від України нічого неможливого.