Останні випадки не менш кричущі – у Києві жінка покинула свою 9-місячну дитину біля станції метро "Вокзальна", а на Житомирщині мати заспокоювала сина ударами по голові. Усім дітям пощастило – вони лишилися живі, але все могло закінчитися трагічно.

Читайте також: 6-річна японська модниця стала зіркою Instagram: яскраві фото

Кілька днів тому українців приголомшила новина: мати дітей 2 і 4 років залишила їх зачиненими у квартирі майже на дві доби, без нагляду дорослих. На щастя, плач малечі почули сусіди і викликали поліцію. Двері виламали, голодних дітей нагодували та передали лікарям. Батьки лише наступного дня зацікавились, де їхні донька та син, через цей інцидент їх можуть позбавити батьківських прав.

Діти були дуже налякані, виглядали вони дуже стурбовано, в брудних речах, знервовані дуже, вони просто стояли в порозі і чекали, щоб їх просто звільнили,
– ділиться інспектор патрульної поліції Владислав Варуха.

Не минуло і двох днів, як увагу ЗМІ привернула інша новина: жителька Київщини спробувала продати дворічного сина за 35 тисяч доларів. 22-річна мати пояснює, що має проблеми в родині. Матір хочуть притягнути до кримінальної відповідальності, а поки їй обрано запобіжний захід 60 днів тримання під вартою.

Читайте також: Дитина викликала поліцію, щоб врятувати брата від п'яного батька

Відповідати за свої вчинки доведеться і жительці Херсонщини, яка залишила свого 9-місячного малюка біля станції метро "Вокзальна". Правоохоронці відшукали жінку, як виявилось, дитина заважала їй насолоджуватись безтурботним життям. Вчинки цих матерів шокують. Що це – безвідповідальність чи психічні розлади? Психолог Віра Романова переконана – корінь всіх проблем слід шукати в дитинстві. На вчинки горе-матерів впливає середовище, в якому вони самі зростали та соціально-економічне становище в державі, кажуть психологи.

От ці всі дівчата – все це моделі поведінки зруйнованих норм, принципів і правил, які закладаються з дитинства батьками і передаються в родині. У нас більша частина людей на межі виживання, а коли ми виживаємо, то питання стоїть в збереженні власного життя,
– розповідає психолог.

Погоджуються з думкою психолога і у міській службі в справах дітей. Цього року, кажуть, взяли на облік понад 260 неповнолітніх. Це більше, ніж торік. Запобігання безпритульності, пошук нових батьків та захист прав маленьких українців – лише частина задач, покладених на працівників служби. Із сім'ї малечу вилучають лише тоді коли є загроза життю і здоров'ю. Більш поширені міри – попередження та штрафування. Спеціалісти кажуть, якби ми мали такі права як у закордонних колег, то багатьох проблем вдалося б уникнути.

Там реакція миттєва! Тут же виїжджає поліція або соціальні служби, у них більше прав. Вони без питань: зайшли, вилучили, забрали. Ми так не можемо. Навіть якщо є загроза життю і здоров'ю дитини, ми повинні видати розпорядження, вирішити, зібрати комісію і лише тоді поїхати забрати,
– зауважує виконувач обов'язків начальника Служби у справах дітей КМДА Олексій Наумак.

У США, наприклад, якщо малеча гуляє за межами подвір'я без нагляду, або ж зазнає побоїв від батьків, будь-хто з перехожих може викликати поліцію, зазвичай – це сусіди. Останнім часом саме вони стали сповіщати профільні служби Києва про негаразди у родинах. Завдяки небайдужим людям вдалося врятувати багатьох дітей.