Про успішний перетин "зернового коридору" судном RAZONI розповів речник Одеської ОВА Сергій Братчук. Він зауважив, що під вечір наше зерно повинне прибути до Стамбулу для інспекції.

Читайте також Не може бути ілюзій, що росія відмовиться від спроб зірвати український експорт, – Зеленський

Після перевірки судно рушить далі

Сергій Братчук підкреслив, що це перше судно, яке 1 серпня покинуло Одеський порт. Воно перевозить 26 тисяч тонн кукурудзи. Вантажний транспортний засіб повинен прибути до Стамбула близько 21:00. Там його перевірять, після чого відправлять далі.


Де зараз перебуває судно RAZONI з українським зерном / Скриншот карти

Зауважимо, що в Туреччині припускають, що RAZONI прибуде до Стамбула вночі 3 серпня. На цьому зробив акцент Координатор спільного координаційного центру, помічник генерального директора Директорату безпеки та оборони Міністерства національної оборони Туреччини Озгур Озджан Алтунбулак.

Пункт призначення судна – Ліван

Очікується, що судно під назвою RAZONI, яке ми очікували та слідкували за ним раніше, стане на якорі в місті Стамбул опівночі... Вантажне судно вийшло з українського порту Одеса до Лівану. Хід цього судна планувалася нашим центром та продовжує ним відстежуватися,
– наголосив він.

Озгур Озджан Алтунбулак підкреслив, що все, що пов'язане з транспортуванням українського зерна, погоджене у Координаційному центрі. Мовиться як про маршрут руху судна, так і про сам гуманітарний коридор.

Опісля того, як делегації, до яких входять представники Туреччини, росії, України та ООН, проведуть перевірку, судно рушить далі. Наразі ж відбувається підготовка суден, які могли б експортувати продукцію з трьох портів нашої держави.

Напередодні у своєму вечірньому зверненні президент України Володимир Зеленський розповів, що на відправлення очікують 16 суден. Він підкреслив, що спочатку слід глянути, як працюють домовленості з росією і чи дотримуватиметься їх країна-агресорка. Лише після цього можна буде продовжувати експортувати нашу продукцію.

Водночас Володимир Зеленський підкреслив, що експорт продовольства важливий для України з багатьох причин. Мовиться не лише про фінансову вигоду, а й забезпечення робочими місцями половини мільйона наших громадян.

Варте уваги – Єгипет не відмовлявся від зерна з України: дивіться відео