Таку думку сайту "24" висловила політичний експерт Тетяна Лупова, коментуючи бажання Януковича передати справи до суду і публічно виступити.

Заява екс-президента збіглася з тим, що наразі в Україні йде розхитування суспільства. Це певний реванш колишньої влади, і це було передбачувано. У екс-регіоналів зараз досить велика підтримка серед населення. І це все відбувається не без потурання, навмисного чи ні, нинішньої влади,
– зазначила вона.

На думку Тетяни Лупової, коли у нинішньої влади був високий кредит довіри, вона його не використала. Зокрема, не перешкоджала розвитку корупції серед чиновників і не займалася наведенням порядку в країні. Натомість необґрунтовано піднялися тарифи, ціни і податки.

Чи розуміли вони, що це призведе до того, що суспільство стане обурюватися проти багатьох дій влади? Вже було багато заяв західних політиків і експертів про те, що реформ немає, а корупція все більше, в суспільстві зростає напруга, – наголошує політолог.

Нова влада, нагадала Лупова, обіцяла конкретні дії по розслідуванні і справи Майдану, і корупції колишніх чиновників. Натомість нічого не відбувається. Янукович, зазначає вона, раніше не раз виходив із подібними заявами. Поки у влади був кредит довіри, його слова викликали сміх. Зараз, на жаль, українці будуть трохи інакше реагувати на заяви екс-президента.

Відбувається реванш колишньої влади. В цьому є дуже очевидна «заслуга» нинішніх очільників України. Нам обіцяли гарну картинку. Але вона не працює. Коли в стіні діра, то чим би ти її не завішував, все одно протяг. У нас все зводиться до того, що зараз вкрав, а завтра подивимося,
– наголосила експерт.

При цьому, підкреслила Тетяна Лупова, звичайно, є питання наскільки Янукович взагалі фігура самостійна. І чи був взагалі самостійним. Кремль ніколи не відступав від мети розхитати ситуацію в Україні.

Тут питання не в тому, чим керується Янукович або Кремль. Дуже цікавить: що зробила нинішня влада, щоб цього не сталося,
– підкреслила вона.

Нагадаємо, адвокат Віктора Януковича Віталій Сердюк повідомив,що екс-президент хоче публічно розповісти українцям "правду про Майдан". Водночас Мін'юст України звернувся до Росії з проханням допомогти організувати допит Януковича.

Читайте також: Спецконфіскація: як законно повернути вкрадені Януковичем гроші?