Про те, що Порошенку готують підозру у "справі Медведчука", у мережі повідомив заступник генпрокурора Віктор Трепак.

Читайте також Щоб не потрапити в список олігархів: Порошенко продав права на "5 канал" та "Прямий"

Порошенку можуть оголосити про підозру

Порошенку може бути пред'явлена нова підозра у справі, яка пов'язана з торгівлею вугіллям з окупованої росіянами території України у період його президентства,
– зазначив Трепак.

За його словами, Офіс генпрокурора підготував проєкт такої постанови. Наразі документ вивчають в Офісі Президента. Зокрема, вирішують наскільки доцільною є реалізація такої підозри саме зараз і як це вплине на електоральні настрої суспільства.

"Очевидно, що цей хід влади інформаційно переб'є болючі для неї теми суспільного обговорення", – додав ексзаступник генпрокурора.

Підписати підозру може заступник Венедіктової

Трепак також зазначив, що раніше Венедіктова підписання схожих документів доручала одному зі своїх заступників, наділивши його на цей час статусом виконувача обов'язків: "Сама терміново відбувала у відрядження чи відпустку".

Наскільки відомо, Ірина Валентинівна якраз зібралася у десятиденне відрядження до США. Саме у цей час може і відбутися повідомлення про підозру п'ятому президентові,
– підсумував Трепак.

Однак додав, що це станеться за умова, що Банковій вже прийнято про це політичне рішення.

У Порошенка прокоментували можливе вручення підозри

У партії "Європейська солідарність", пише "Українська правда", переконані, що репресії проти неї та її лідера Петра Порошенка вигідні Володимиру Зеленському.

Мовляв, вони потрібні чинному президенту як технологія відволікання уваги від провалів та гучних скандалів – на кшталт "вагнергейту" чи причетності Зеленського та його "Кварталу 95" до відмивання коштів Коломойського і розкрадання грошей вкладників "Приватбанку".

Замість того, щоби прийняти стратегічні та тактичні пропозиції Порошенка щодо дипломатичної та військової протидії Путіну, Зеленський розпочав новий виток агресії,
– зазначили у політсилі.

В "ЄС" додали, що під постійним незаконним тиском глави держави проти Порошенка сфабрикували вже 100 різних кримінальних справ, всі з яких політично мотивовані.

Справа про постачання вугілля з окупованих територій

  • Раніше журналісти Bihus.info провели розслідування щодо так званих "плівок Медведчука". У них йшлося, що Віктор Медведчук вів переговори з Кремлем і лідерами бойовиків на Донбасі про постачання вугілля з ОРДЛО.
  • У перемовинах кум Путіна стверджував, що бути посередником йому нібито доручили президенти Петро Порошенко і Володимир Путін.

До слова, про Бомби-компромати, які вибухають все ближче до Порошенка,
у "Чесній політиці" зі Сергієм Лещенком: дивіться відео

Текст допису Віктора Трепака:

За моєю інформацією, найближчим часом колишньому Президенту України Петру Порошенку може бути пред'явлена нова підозра у справі, яка пов'язана з торгівлею вугіллям з окупованої росіянами території України у період його президенства і в якій "проходять" В. Медведчук та ексміністр енергетики В.Демчишин. Підготовлений офісом Генерального прокурора проєкт такої підозри наразі вивчається в офісі президента. Вирішується, наскільки доцільною є реалізація такої підозри саме зараз і як це вплине на електоральні настрої суспільства. Очевидно, що цей хід влади інформаційно переб’є болючі для неї теми суспільного обговорення.
Раніше Генеральний прокурор І.Венедіктова підписання такого роду політично резонансних підозр у багатьох випадках доручала одному із своїх заступників (наділивши його на цей час статусом "в. о." генпрокурора), а сама терміново відбувала у відрядження чи відпустку. Наскільки відомо, Ірина Валентинівна якраз зібралася у десятиденне відрядження до США. Саме у цей час може і відбутися повідомлення про підозру п’ятому президентові – звичайно, якщо на Банковій вже прийнято про це політичне рішення. Цікаво, кому із заступників генпрокурора цього разу випаде "честь2 виконати таку делікатно-відповідальну функцію.