Про це під час брифінгу заявила Урсула фон дер Ляєн, президентка Єврокомісії. Вона шокована кадрами з Бучі та інших населених пунктів, які вдалося звільнити від окупантів.

Читайте також Вони повинні відчувати те, що відчувають українці, – Єрмак про реакцію світу на звірства росіян​

Фон дер Ляєн виступає за максимальний тиск на Росію

Напередодні посадовиця поспілкувалася з президентом Зеленським й запевнила його, що у ці важкі часи Україна може покладатися на повну підтримку з боку Європейської комісії.

Росія веде жорстоку, нещадну війну, зокрема – проти мирного населення України. Нам слід підтримувати максимальний тиск,
– підкреслила фон дер Ляєн.

Вона згадала й про комісію, яка займається розслідуванням злочинів Росії проти України. До слова, раніше Зеленський анонсував приїзд посадовиці до Києва, але термінів не називав.

Європейська комісія пропонує нові санкції проти Росії: дивіться відео

Яких заходів пропонують вжити в ЄС

Президентка Єврокомісії пояснила, що у п'ятому пакеті санкцій – закриття портів для російських суден, ембарго на вугілля та низка інших обмежень. "Ми також працюємо над додатковими санкціями, зокрема – щодо імпорту нафти", – зазначила посадовиця.

Крім цього, Європейська комісія пропонує заборонити експорт напівпровідників, машин та транспортного обладнання до Росії на суму 10 мільярдів євро. Компаніям держави-агресорки можуть заборонити брати участь у держзакупівлях ЄС. Під обмеження, ймовірно, потраплять і транзакції із 4 банками Росії, серед них – ВТБ.

Чи вплинуть жахіття у Бучі на ЄС – думка Лещенка: дивіться відео