Про це розповіла уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Читайте також ЗСУ йдуть у контрнаступ на Запоріжжі, – ОВА

Енергодар

В Енергодарі російські окупанти відбирають у місцевих документи та обіцяють повернути їх 9 травня – у сподіванні, що штучно створену чергу вдасться видати за парад та прокрутити на російських телеканалах.

У частині міста вже перекрили рух. Крім того, за словами Денісової, готуючися до урочистого заходу, загородили виїзди з дворів.

У Кам’янці-Дніпровській окупанти вдаються до примусу

Організації та підприємства змушують працівників не лише вийти на роботу, але й приєднатися до параду, який запланований на понеділок.

Мелітополь

Місцеві жителі помітили траншеї, вириті російськими солдатами в районі виїзду на Костянтинівку неподалік Мелітополя. А в самому Мелітополі з ранку 8 автоматників вишикувалися біля танка на Братському цвинтарі.

Навідалися озброєні загарбники до корпусів Таврійського агротехнологічного університету – перевіряли аудиторії, вікна яких виходять на центральний проспект міста,
– розповіла Денісова.

У нижній частині міста в районі вулиці Олександра Невського від ранку озброєні військові проводили обшуки, а на цвинтарі Нове жителі чули вибухи та постріли.

Активно продовжується пограбування промислових активів Мелітополя. Нещодавно окупанти вивезли всю продукцію та обладнання із заводу "Біол". А днями місцеві зняли на відео склади з награбованим майном, які залізницею везуть до Криму. Більшість вантажу становить листова оцинкована сталь у рулонах.

Ймовірні провокації на 8 – 9 травня в Україні: на що звернути увагу

  • Центр протидії дезінформації при РНБО України закликає бути особливо уважними до сигналів повітряної тривоги протягом 8 – 9 травня.
  • Радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко закликав українців утриматись у ці дні від масових заходів, не нехтувати правилами безпеки під час тривоги та відмовитись від поїздок на природу.
  • Речник Міноборони Олександр Мотузяник попросив українців бути обережними, оскільки існує ризик провокацій та обстрілів, які агресор назве "своєю перемогою".

Цікаво – чому Радянський Союз сам не переміг би у Другій світовій війні: деталі у відео