Латвійська прем'єрка розповіла, що вони продовжують будувати оборону на кордоні з Росією та Білоруссю. Вона зазначила, що люди повинні усвідомлювати загрозу.

Дивіться також Залякування чи чергова маячня․ Чому насправді Путін каже, що Бельгія виникла завдяки Росії

Сіліня про Росію та Білорусь

Ми живемо поруч із сусідом, який, можна сказати, як алкоголік чи наркоман, дії якого ми не можемо передбачити. Ми маємо усвідомлювати, що ми живемо поруч з Росією та Білоруссю,
– зазначила Евіка Сіліня.

Водночас латвійська прем'єрка додала, що її країна діє за чітким сценарієм. Латвія побудувала сухопутний кордон з Білоруссю, а зараз працює над побудовою кордону з Росією. Водночас країна зміцнює військовий потенціал на цих ділянках. Певні зміни помітно вже зараз і стане лише більше протягом року.

Як додала Сіліня, люди іноді живуть "у своїх бульбашках і своїх реаліях". Політикиня закликала Національні збройні сили також інформувати регіональну пресу про те, які роботи будуть проводитися на східному кордоні країни.

Латвія та стосунки з Росією

  • Нещодавно Латвія заборонила імпорт агропродукції з Росії. Місцеве міністерство землеробства вже затвердило конкретний перелік сільськогосподарських та кормових товарів. В основному під заборону потрапили овочі, фрукти, м'ясо, морепродукти, зернові та інші товари.
  • Країни Балтії будують на кордоні лінію оборони з мін, які допоможуть затримати Росію у випадку агресії. Окрім цього, уряди домовилися про створення скоординованої системи бункерів та укріплень. Також політики з Латвії, Естонії та Литви останніми часом обговорюють можливий вихід з міжнародної конвенції, яка забороняє протипіхотні міни.
  • Нещодавно Ризька дума ухвалила рішення про перейменування низки вулиць. Зокрема, у столиці Латвії більше не буде вулиці Московської та низки інших вулиць, назви яких були пов'язані з Росією.