Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Петро Черник. Він припускає, що українські пілоти вже могли навчатися на американських літаках. Однак, звісно, зараз ніяких підтверджень цьому немає.

До теми Нищівний птах: все, що відомо про F-16, які необхідні Україні для перемоги

Які літаки було б добре отримати Україні

Як наголосив Черник, він є прихильником американської авіації. Їхні винищувачі неодноразово воювали. Також ці літаки перебувають на озброєнні у величезній кількості країн, зокрема європейських.

Військовий експерт вважає, що Україні було б доцільно отримати не F-16, а F-15. Він має низку переваг, які дуже допоможуть військовим на фронті. Загалом винищувач F-15 дасть більше можливостей знищувати російських окупантів на полі бою.

Чому Україні було б корисно отримати не F-16, а F-15 – пояснив Черник: дивіться відео

Бойовий радіус F-16 – 550 кілометрів, а F-15 – майже 1000 кілометрів. Якщо літак F-16 має 9 підвісок, то F-15 – 11 підвісок. А загальне ракетно-бомбове навантаження винищувача F-15 – понад 7 тонн бомб найрізноманітнішої номенклатури. Такий собі авіаційний ракетоносець,
– зазначив Черник.

Він додав, що умовно F-16 можна порівняти з радянським винищувачем МіГ-29, а F-15 – з Су-27.

Чи отримає Україна американські винищувачі F-16: що відомо

  • Президент України Володимир Зеленський говорив про літаки під час конференції, яка була присвячена роковинам повномасштабного вторгнення. За його словами, є відчуття, що 3 європейські країни можуть надати Україні літаки та тренувати пілотів. Зараз тривають обговорення цієї теми з міжнародними партнерами.
  • Так, прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький зазначив, що Польща готова навчати українських пілотів на F-16. Однак це рішення потрібно узгодити у ширшій коаліції з міжнародними партнерами. Також він підкреслив, що небо над Україною потрібно зробити безпечним.
  • Натомість президент США Джо Байден також прокоментував тему з передачею американських літаків F-16. Він вважає, що наразі Україна не потребує літаків, тому це питання поки що не на часі. Таку заяву він зробив в інтерв'ю ABC News.