Мер Тернополя Сергій Надал надіслав листа в управління Служби безпеки України в Тернопільській області. Він попросив перевірити правоохоронців законність приїзду російських гастролерів.

До речі Як ви ставитесь до повернення російських гастролерів в Україну: опитування

Мерія закликає скасувати виступ росіян

Міська влада Тернополя просить СБУ перевірити, чи законно ці музиканти перетнули державний кордон і чи легітимно перебувають в Україні. Окрім того, Сергій Надал звернувся до організаторів "Файного міста" із закликом скасувати виступи російських музикантів.

Він додав: міська рада не є співорганізатором події, тому не може самостійно впливати на вибір артистів.

Приводом до написання листа стала заява місцевого "Правого сектора".

Про яких виконавців ідеться:

Це 4 гурти з Росії:

  • Louna;
  • "Порнофільми";
  • Wildways;
  • Anacondaz.

Щодо останнього гурту – то він виступав в окупованому Криму і мав трирічну заборону на в'їзд до України. Втім, у 2020 році термін цієї заборони завершився, то організатори фестивалю запросили гурт у Тернопіль.

Служба безпеки стверджує, що ще до звернення міської ради Тернополя почала перевірку громадян Росії, які мають виступити на фестивалі. Як розповів речник СБУ у Тернопільській області Петро Королюк у коментарі "Українській правді", перевірка 21 людини завершилася.

Законних підстав для їхнього недопущення не виявили. Перевірка ще 16 іноземців тривають. Про кого саме йдеться, у ЗМІ не зазначили.

  • Почалася хвиля, яка принесла російських виконавців, із репера Басти. Наприкінці травня виник скандал через те, що його заборона на в'їзд в Україну закінчилася і він готує два концерти.
  • Незважаючи на обурення багатьох користувачів інтернету і відомих культурних діячів, 27 червня репер Баста таки дав два концерти в Києві.
  • 8 липня російський співак Валерій Меладзе виступив на головній сцені масштабного музичного фестивалю Atlas Weekend.
  • Анонсувала своє "феєричне" повернення і любителька Росії Ані Лорак. Вона виступить в Одесі 16 та 17 серпня.
  • 15 липня в одеському клубі Ібіца відбувся концерт скандального казахського репера Скриптоніта, який активно виступає в Росії. Разом із ним на сцену вийшла українська співачка Надя Дорофєєва.

СБУ перевіряє на Тернопільщині музичні гурти: дивіться відео