Днями ворожі інформаційні помийки поширювали ролик, на якому наш військовий буцімто погано поводився з жінкою, "бо та говорить російською". Відео в себе розмістило навіть МЗС Росії. Однак згодом один зі "Z-каналів" констатував, що це – фейк, – інформує 24 Канал.

Дивіться також Китай починає страждати, а Росія відмовиться від весняного наступу: про що пишуть західні ЗМІ

"Потрібно вчитися інформаційним операціям"

Кумедно, що адміністратор цього радикально налаштованого російського телеграм-каналу просто-таки прямо констатував, що у його "співгромадян" є певні проблеми із застосуванням інформаційних атак.

Відео фейк. Наші (російські пропагандисти – 24 Канал) криво вправляються. У проведенні подібних інформаційних операцій нашим ще вчитися та вчитися,
– йдеться у повідомлені.


Російський провоєнний телеграм-канал спростував фейк своїх "колег" / Скриншот 24 Каналу

Дивіться також "Не будемо такі добрі, як з Україною": Соловйов погрожує знищити всі польські міста

Про що йдеться у фейковому відео

  • На ролику можна побачити нібито зображення з відеореєстратора машини, в якій їдуть жінка з дитиною. Їх наздоганяє автомобіль з українським прапором. З авто виходять озброєні чоловіки.
  • Один із них називає жінку "м*аз*тою" та "св*л*тою". Вона відповідає йому російською, однак чоловік вимагає говорити українською, називаючи її "свинею".
  • Наприкінці він відкриває вогонь. Також чути звуки крику дитини й жінки, облич яких не видно.

Фейк росіян, який вони самі ж згодом спростували: дивіться відео з анонімних телеграм-каналів

Що це відео фейк, можна встановити за декількома ознаками. Серед них той факт, що місце зйомки, як зазначають експерти, – Гірницький район Макіївки, що на Донеччині. Як відомо, це місто перебуває під тимчасовим контролем ворога.

Разом з тим кузов автівки "потерпілої", який представлений нібито як "український", насправді виготовлений у Росії.