Російські окупанти активно намагаються переконати всіх про неймовірні втрати Збройних Сил. Натомість свої вони приховують до останнього, лише недолуго виправдовуючись.

Дивіться також У хід йдуть навіть меми: як Росія намагається зірвати мобілізацію в Україні

Черговий російський фейк

Російські ЗМІ почали ділитися відео, на якому нібито українську автівку "Козак" у Запорізькій області знищив дрон. Однак вже класично для таких роликів, кадри мають надзвичайно погану якість, яка унеможливлює ідентифікацію транспорту. Однак в одному з моментів можна розгледіти силует автомобіля – він зовсім не схожий на "Козака".

Перш за все, крила над передніми колесами і капот української бронеавтівки мають зовсім іншу форму та розміщені вище, ніж у прикладу на відео. "Козак" має прямі грані, а не округлі, а також більш продовгувату форму каркаса.

Порівняння автомобіля з відео та "Козака" / фото "Без Брехні"

Однак ці ознаки можуть вказувати, що на відео російський броньований автомобіль "Тигр". Якість не дозволяє стовідсотково це стверджувати, однак крила над передніми колесами, форма та нахил капота слугують доказом знищення саме техніки окупантів.

Знищений транспорт нагадує російський "Тигр" / фото "Без Брехні"

Як працює пропаганда окупантів

  • 27 вересня російські ЗМІ опублікували відео з "живим" генералом Віктором Соколовим – раніше повідомлялося про його загибель після прильоту по штабу Чорноморського флоту. Однак, на відео є багато нюансів – він нібито нагороджував футбольну команду "Чорноморець", однак насправді відбулося ще 18 вересня, тобто до удару.
  • У Башкирії місцева влада "нагородила" мертвого окупанта, намагаючись прифотошопити його обличчя до іншої людини. Він отримав поранення ще у січні 2023 року, а вручення проходило у липні. Свій "колаж" росіяни видалили, натомість повідомили про прощання з військовим, що був на фото.
  • Щодо втрат, то росіяни активно придумують ліквідацію всього, чого вони тільки можуть придумати. наприклад, нещодавно вони запустили фейк про знищений Leopard з німецьким екіпажем, Але в Україні немає жодних німецьких танкових екіпажів.