Про це 24 каналу розповів програмний директор "Детектор медіа" та експерт з питань адвокації та медіа Вадим Міський. Він також зазначив, що з'явилось чимало сторінок на кшталт "Підслухано у Харкові" – це такий собі телеграм-канал, у якому чутки розповсюджуються швидше, аніж правдива інформація.

Читайте також Маніпуляції з правдою: як росія дискредитує підтримку України Європою

"В основному через такі ненадійні канали здійснюється великий вплив на свідомість громадян, аби деморалізувати суспільство, посіяти паніку та змусити вас сумніватись у правдивості тої чи іншої вже реальної інформації", – зазначає фахівець.

Російська пропаганда готувалась заздалегідь

За його словами, таких каналів у Telegram було створено по всій території України дуже багато – Харків, Дніпро, Одеса, Київ. Та й майже у кожному маленькому місті був такий.

Вже зараз ці канали просувають наративи "побєдобєсія" і "русского міра". Безумовно, російська пропаганда готувалась до такого "сірого" впливу ще дуже давно. Але, на щастя, у тих умовах, де Україна контролює територію і де перебуває українська армія – на цих територіях такі речі не приживаються,
– зазначає Вадим Міський.

Російські методи впливу все ж не для нашої країни, бо люди не довіряють такій відвертій брехні і не почали чекати на окупантів із хлібом-сіллю, каже фахівець із "Детектор медіа".

"У жодному місті України нема тієї реакції, яку очікували росіяни – навіть на Донбасі чи на Півдні. Тому доволі впевнено можна сказати, що перший етап інформаційної війни, яку веде проти нас росія, вони програли", – резюмує Міський.

росія вже давно використовує фейки у пропаганді

Радник глави Офісу Президента Сергій Лещенко назвав основні фейки Кремля останнім часом:

  • у Сєвєродонецьку Україна планувала збудувати військову базу НАТО. Це нереально, бо наша держава навіть не є державою-членом чи кандидатом до Альянсу;
  • Польща хоче "розчленувати" Україну. Про це росія заявила, щоб "пояснити" свої загарбницькі дії. Насправді Польща не хоче розділити Україну.

Детально про підготовку російської машини пропаганди до війни – дивіться відео