Відповідну інформацію Сергій Лещенко опублікував під час щоденного брифінгу. Це трапилось 4 липня – на 131 день повномасштабної війни, яку Росія почала проти України.

Читайте також Росія платить публічним діячам за поширення пропаганди у Болгарії 2 тисячі євро щомісяця, – ЗМІ

Вже використовують дітей: Лещенко розповів про цинічну пропаганду росіян

Росія використовує у своїй пропаганді дітей. Тепер на російських ресурсах з'являються відео з невідомою дівчиною з міста Горського, яке було окуповане, й тепер вона начебто допомагає людям з логотипами Z,
– пояснив Лещенко.

Додав, за даними пропагандистів, дівчинка нібито пояснювала їм, як пересуватись окупованими територіями. Все для того, щоб тримати картинку про те, що нібито діти "за війну".

Тобто Росія намагається змінити наратив. Проте Сергій Лещенко пояснив, що використання дітей у пропаганді – це типово нацистська технологія. Тож використання цього трюку Росією не викликає жодних здивувань.

Радник глави Офісу Президента Сергій Лещенко назвав основні фейки Кремля:

  • у Сєвєродонецьку Україна планувала збудувати військову базу НАТО. Це нереально, бо наша держава навіть не є державою-членом чи кандидатом до Альянсу;
  • Польща хоче "розчленувати" Україну. Про це Росія заявила, щоб "пояснити" свої загарбницькі дії. Насправді Польща не хоче розділити Україну.

Росія використовує радянський прапор, щоб зняти тягар "відповідальності" з Росії та викликати в людей з окупованих міст сентименти за радянським минулим та схилити до співпраці з окупантами.

Ба більше, Росія традиційно шукає іноземних пропагандистів, які, маючи іноземні прізвища, за гроші поширюватимуть фейки.

На завершення традиційний заклик – не довіряти пропагандистам та брехунам з Росії, довіряти українським медіа, українському телемарафону, українським військовим та українському політичному керівництву,
– закликав Лещенко.

Останні новини про цинічні дії Москви

Дивіться також – Росія вигадала цинічні фейки про звірства в Бучі: відео