Про це кажуть фахівці американського Інституту вивчення війни. Там наголошують, що військові блогери Росії просто лютують через брехню.

Важливо Росія заявила про "помсту за Макіївку": у "втрати" ЗСУ не вірять навіть росіяни

Дослідники пишуть: спроби міністерства оборони Росії заявити, що російські війська відповіли на удар українських військ 31 грудня по російських позиціях у Макіївці, викликають подальше невдоволення в російському інформаційному просторі.

Це твердження є неправдивим, адже фінський репортер відвідав місце удару в Краматорську 8 січня і зазначив, що росіяни завдали удар по порожній школі.

Як росіяни реагують на брехню

Кілька російських військових блогерів негативно відреагували на заяву російського міністерства оборони, вказуючи на те, що воно часто висуває неправдиві заяви.

Пропагандисти розкритикували російське військове керівництво за те, що воно сфабрикувало історію, щоб "помститися" за удар по Макіївці, замість того, аби покласти на себе відповідальність за втрати,
– зазначають аналітики.

На початку масованої кампанії ударів по критично важливій інфраструктурі України в жовтні 2022 року міноборони Росії використало аналогічне формулювання "відплати" проти ударів по мосту через Керченську протоку та іншу російську інфраструктуру.

Що відомо про атаку ЗСУ по окупантах в Макіївці

  • У ніч на 1 січня ЗСУ привітали ворога, завдавши ракетного удару по ПТУ №19, що у тимчасово окупованій Макіївці. Внаслідок удару близько 400 окупантів загинули, ще 300 отримали поранення.
  • Генштаб ЗСУ підтвердив удар по окупантах та повідомив про знищення до 10 одиниць ворожої техніки різних типів. У Кремлі цинічно підтвердили загибель тільки 89 військових.