Чому погіршуються відносини США та Китаю

Відносини між США та Китаєм – двома найбільшими світовими економіками – можуть погіршитись, оскільки обидві країни дали знак, що вони готові боротися між собою різними способами, вважає експерт з політичних ризиків Тодд Маріано у коментарі CNBC.

Тут є багато місця для ескалації. Я думаю, що на сьогодні вже цілком зрозуміло, що ми перебуваємо у найтемнішій главі відносин між США і Китаєм,
– сказав Тодд Маріано, директор американської групи Eurasia Group.

"Зараз ми спостерігаємо більше кроків у галузі технології та експорту. Я думаю, що тривожним знаком є ​​просто безліч фронтів, на яких дві країни воюють або готуються до бою", – додав експерт.

В останні кілька років суперечки між двома країнами були зосереджені на таких сферах, як їхній торговельний дисбаланс та конкуренція в галузі технологій, що спричинило тарифну війну, яка загрожує зірвати глобальну економіку.

В останні місяці США та Китай зіткнулися один з одним у більш широкому колі питань, які включають походження коронавірусу та автономію Гонконгу.

Питання Гонконгу

Гонконг, головний бізнес та фінансовий центр в Азії, є самокерованою китайською територією, яка має особливі торговельні відносини зі США. Проте Вашингтон почав скасовувати деякі пільги місту, оскільки Пекін посилює свій контроль над територією шляхом прийняття закону про національну безпеку.

Детальніше Китай оприлюднив подробиці закону про національну безпеку для Гонконгу

Посягання на Південно-Китайське море

Крім того, Китайська ініціатива "Пояс і шляхи" та постійні заяви про право у Південно-Китайському морі також спричиняють напруженість у відносинах з США, за словами Маріано.

Посягання Китаю
Посягання Китаю у Південно-Китайському морі

Ініціатива "Пояс і шляхи" – це масштабний інфраструктурний проєкт, який багато аналітиків і критиків вважають способом Китаю поширювати свій глобальний вплив. Південно-Китайське море є важливим морським шляхом для світової торгівлі, де Пекін заявив, що більшість його є власною територією, хоча інші країни також претендують на його частини.

Про Китай Нафтові гіганти Китаю можуть об'єднатися для закупівлі нафти – Bloomberg

Трамп чи Байден

Попри те, що Дональд Трамп часто погрожує Китаю, збільшує тарифи та робить зухвалі заяви, він є кращим для бізнесменів у Китаї. Про це заявив аналітик Тодд Маріано. За його словами, Трамп більше шкодить економіці Заходу своїми рішеннями, аніж Китаю. Натомість бізнес більше побоюється приходу до влади демократичного лідера Джо Байдена.