Відповідний документ Фінляндія і Росія уклали ще у 2012 році. Раніше угоду з Гельсінкі розірвала Москва.

До теми Росія почала гібридну війну проти Фінляндії: для чого Путіну міграційна криза на кордоні ЄС

Фіни й росіяни більше співпрацюють у прикордонному напрямку

Уряд Фінляндії підкреслив, що припинення співпраці між Фінляндією та Росією було першочергово спровоковано російською стороною. Так, Міністерство закордонних справ Фінляндії наприкінці жовтня 2023 року отримало відповідне повідомлення від Росії, яке підтверджує припинення дії угоди про прикордонне співробітництво.

У фінському уряді наголосили, що термін дії цієї угоди, яка діяла протягом останніх 12 років, закінчується 24 січня 2024 року.

Відповідно до цієї угоди обидві країни брали активну участь у соціально-економічному розвитку своїх прикордонних регіонів. Крім того, вони спільно працювали над створенням сприятливих умов для туризму та перевезення пасажирів і вантажів. Це включало встановлення прикордонних пунктів уздовж спільного кордону.

Фінляндія закриває кордон з Росією на 2 тижні

  • Фінляндія 22 листопада оприлюднила плани тимчасово закрити свої прикордонні пункти пропуску з Росією. Це має відбутися вже 24 листопада.
  • У результаті залишиться лише один прикордонний пункт Рая-Йосепі, який діятиме в країні для росіян. Однак на цьому переході будуть введені певні обмеження саме для громадян Росії.
  • Рішення про закриття кордону діятиме до 23 грудня, що дозволить фінській владі ефективно контролювати та контролювати наплив людей на кордоні.
  • Крім того, Фінляндія повідомила, що з 28 листопада повністю закриє весь кордон з Росією. Очікується, що ці суворі заходи будуть діяти приблизно протягом двох тижнів.
  • Також тепер для росіян подати заявки на отримання притулку можна лише у портах і аеропорту. Водночас в уряді Фінляндії наголосили, що обмеження не стосуватиметься залізничних перевезень.