Отже, найближчими днями Фінляндія офіційно стане 31-м членом НАТО. Про це повідомив генсек Альянсу Єнс Столтенберг.

Дивіться також Парламент Туреччини нарешті голосував за приєднання Фінляндії до НАТО: який результат

Фінляндія посилить НАТО

Зауважимо, що усі 30 членів НАТО ратифікували протокол про приєднання Фінляндії. До речі, генсек уже привітав фінського президента Саулі Нііністьо з цією історичною подією.

Фінляндія офіційно приєднається до нашого Альянсу найближчими днями. Членство зробить Фінляндію безпечнішою, а НАТО – сильнішим,
– сказав Столтенберг.

Він також додав, що країна забезпечена дуже боєздатними силами, має розширені можливості та сильні демократичні інститути, тому її членство значно підсилить НАТО.

Швецію теж чекають у НАТО

Столтенберг запевнив, що він з нетерпінням чекає можливості якнайшвидше привітати Швецію як повноправного члена сім'ї НАТО.

"Союзники погоджуються, що швидке завершення процесу ратифікації для Швеції буде в інтересах усіх", – сказав Столтенберг.

Нагадаємо, що Швеція та Фінляндія подали заявки на вступ до НАТО у травні минулого року після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Однак після гучного скандалу у Стокгольмі Туреччина не поспішає погоджувати вступ Швеції до НАТО.

Що відомо про конфлікт між Туреччиною та Швецією

  • 21 січня у Стокгольмі відбулися протести проти Туреччини, а також проти вступу Швеції до НАТО. Під час цих заходів лідер данської ультраправої політичної партії "Жорстка лінія" спалив примірник Корану.
  • У Стамбулі миттєво відповіли на цей випадок. Під час масової акції під будівлею посольства Швеції спалили у відповідь прапор цієї країни.
  • Згодом на цей скандал відповів й президент Туреччини Реджеп Ердоган після засідання Кабінету міністрів. Він у відповідь на спалення Корану заявив, що Швеції не слід очікувати від Туреччини підтримки вступу у НАТО.