Зауважимо, що передувало цьому підписання законопроєкту про членство Фінляндії в НАТО. Його під час засідання парламенту підписав президент країни Саулі Нііністьо.

Читайте також Чи може Росія найближчим часом напасти ще й на Молдову: в НАТО оцінили загрози

Крига між Туреччиною та Фінляндією скресла

Туреччина була останньою країною, яка повинна була ратифікувати відповідний протокол. Напередодні це вже зробила Угорщина, яка також зволікала з цим рішенням.

До слова, ще 23 березня 2023 року погодив членство Фінляндії у НАТО Комітет з закордонних справ Туреччини. Після цього й стало зрозуміло, що остаточне рішення повинен ухвалити парламент.

Власне, 30 березня на Генеральній асамблеї Великих національних зборів Туреччини на цьому питанні поставили крапку, погодивши вступ Фінляндії до Альянсу.

Фінляндія може вступити до НАТО влітку

  • Зауважимо, що 17 березня Туреччина й Угорщина зробили офіційні заяви. У них йшлося про те, що вступ Фінляндії до Альянсу ратифікують окремо від Швеції. Щодо шведської заявки, то робота над її ратифікацією триватиме.
  • Єнс Столтенберг, генсек НАТО, зауважив, що рішення Туреччини зміцнює безпеку країн. Водночас він в очікуванні того, що Альянс невдовзі зможе поповнити також Швеція.
  • Якщо говорити про офіційний вступ двох держав до Альянсу, якщо все йтиме за планом, то він може відбутися влітку. Формально до НАТО Фінляндія та Швеція можуть приєднатися 11 липня під час саміту у Вільнюсі.