Переважна більшість депутатів Європарламенту схвалила приєднання Фінляндії до Альянсу. Голосування щодо вступу Швеції до НАТО відбудеться пізніше, оскільки остаточне рішення ще не прийняли.

Важливо Китай починає страждати, а Росія відмовиться від весняного наступу: про що пишуть західні ЗМІ

Фінляндія за крок від НАТО

Зазначається, що "за" проголосувало 182 зі 199 депутатів, 6 – виступили проти, а 11 – утрималися.


Як проголосував парламент Угорщини / Фото 24.hu

Фінляндія вже прийняла всі законопроєкти щодо членства в НАТО під час засідання парламенту в четвер, 23 березня. Це стало останнім кроком у ратифікації всіх необхідних документів на національному рівні.

У той же день, 23 березня, Комітет із закордонних справ Туреччини погодив членство Фінляндії у НАТО. Остаточне рішення за парламентом країни, однак поки немає повідомлень щодо того, коли саме відбудеться голосування. Таким чином, Фінляндію від повноцінного членства в Альянсі відділяє лише рішення Туреччини.

Рішення щодо ратифікації заявки на вступ від Швеції, очевидно, відбудеться окремо. У січні 2023 року у Стокгольмі відбулося 2 провокативні акції проти Туреччини, які тепер затримують приєднання до Альянсу. Зокрема, найбільше обурення викликало спалення Корану. Після цього Туреччина призупинила тристоронні переговори зі Швецією щодо її вступу до НАТО.

Вступ Фінляндії та Швеції до НАТО

  • У травні 2022 року Фінляндія та Швеція відмовилися від багаторічного нейтралітету й вирішили вступити до НАТО. Однією з головних причин стало повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Майже всі члени Альянсу підтримали вступ, проте Туреччина виступила проти швидкої ратифікації протоколів про вступ обох країн, посилаючись недостатню боротьбу з тероризмом.
  • Після довгих місяців перемовин, Угорщина та Туреччина прийняли рішення ратифікувати вступ Фінляндії до НАТО окремо від Швеції. Робота щодо схвалення шведської заявки триватиме, проте як довго – невідомо.
  • Офіційно прийняти Фінляндію та Швецію до НАТО зможуть вже влітку. Очікується, що країни формально приєднаються до альянсу під час саміту, який відбудеться 11 липня у Вільнюсі.