Відповідні законопроєкти парламент Фінляндії ухвалив ще на початку березня 2023 року. Для повноправного членства залишилися рішення двох країн.

Дивіться також Військова техніка та мільярди доларів: що отримала Україна від партнерів за рік війни

Фінляндія готується приєднатися до НАТО

Церемонія підписання законодавства пройшла у Гельсінкі 23 березня у замку Державної ради. Закони дозволяють країні приєднатися до НАТО після того, як завершиться ратифікація від усіх членів Альянсу.

Комітет із закордонних справ Туреччини 23 березня погодив членство Фінляндії у НАТО. Остаточне рішення за парламентом країни, однак поки немає повідомлень щодо того, коли саме відбудеться голосування. Про погодження членства Швеції поки не йдеться.

Угорщина – ще одна країна, яка не ратифікувала протокол про вступ Фінляндії в НАТО – планує зробити це наступного понеділка, 27 березня. Будапешт так само розглядатиме заявку Фінляндії окремо від заявки Швеції.

Момент підписання історичних законопроєктів опублікував на своїй сторінці у твіттері й президент Фінляндії.

Фінляндія готова приєднатися до оборонного Альянсу НАТО,
– пише Нііністьо.

Вступ Фінляндії до НАТО: останні новини

  • 17 березня Туреччина й Угорщина офіційно оголосили, що ратифікують вступ Фінляндії до Альянсу окремо від Швеції. Робота щодо ратифікації шведської заявки триватиме.
  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вважає, що рішення Туреччини ратифікувати членство Фінляндії в НАТО зміцнює безпеку країн. Разом з тим, він очікує, що Швеція незабаром також зможе приєднатися до Альянсу.
  • Офіційно прийняти Фінляндію та Швецію до НАТО зможуть вже влітку. Очікується, що країни формально приєднаються до альянсу під час саміту, який відбудеться 11 липня у Вільнюсі.