Таким чином сподіваються привернути увагу громадськості та змусити САП знову підняти ці провадження.

Читайте також: Скандал навколо Семочка триває: силовик подав до суду на 24 канал та "Наші гроші"

Аваков, Павелко, Демчина. Фірташ, Курченко, Коломойський – ці люди стали фігурантами розслідувань Національного антикорупційного бюро. Вони також є тими персонами, провадження проти яких, активно зливає Спеціалізована антикорупційна прокуратура, переконані громадські активісти.

Наприклад, Демчина – перший замглави СБУ. Все готове, але Холодницький не підписує підозру. Я сподіваюся, що суспільна увага до цього питання змусить його підписати підозру. Дуже все просто, ніхто крім нього не може цього зробити. І таких справ цілий ряд,
– сказав голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Високопосадовцем з СБУ Павлом Демчиною, НАБУ зацікавилося після серії журналістських розслідувань. Вони знайшли розкішні авто та будинок СБУшника. Хоча сам він переконує, що живе в однокімнатній квартирі.

Активісти нарахували 13 кримінальних проваджень проти топ-чиновників, в яких окремі прокурори САП та безпосередньо керівник відомства Назар Холодницький саботували розслідування й навмисно програвали чи затягували судовий розгляд.

Ми хочемо показати справи, ще можна довести до суду і до обвинувального вироку. Чи знаємо ми про інші справи? Знаємо. Але в цьому реєстрі справи, які ми бетонно можемо довести,
– додав Шабунін.

Творці реєстру переконані, суспільна увага до проваджень змусить прокурорів довести справи до кінця. Такі прецеденти вже були.

І сьогодні великі шанси потрапити до суду, наприклад, ще має розслідування проти депутата і, за сумісництвом, президента Федерації футболу Андрія Павелка. Його підозрюють у махінаціях із закупівлею газонів для стадіонів.

Читайте також: Оренда позолоченої квартири за 17 тисяч доларів: як живе нардеп Андрій Павелко з "БПП"

І хоча усі докази, що Павелко живе не за статками можна побачити у соцмережах, САП розслідування затягує. А самого Павелка часто можна зустріти у компанії Холодницького чи навіть генпрокурора Юрія Луценка.

Сам факт перебування Назара Холодницького у федерації футболу. За усвідомлення того, що там відбуваються такі речі. Це просто не припустимо. І доки він перебуває керівником САП. Належне розслідування, як би не бажали цього детективи НАБУ, воно просто не можливе,
– наголосила адвокат Центру протидії корупції Олена Щербань.

Сам очільник САП усі звинувачення про злив справ не просто відкидає і називає брехнею. Більше того, по кожному із 13 проваджень прокурори САП наразі готують публічну доповідь. І зможуть пояснити чому закрили кримінальні провадження проти посадовців.

Запросимо активістів, які мають юридичну освіту, а не крикунів і балаболів. Деякі справи вже є закриті і тому доступ до них можна дати повний. І хай пролистають і подивляться, яка ж доказова база є по тих справах, що вже закриті,
– прокоментував керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

Поки ж такого публічного звіту не влаштували, українці можуть почитати цікаві факти про корупціонерів у реєстрі злитих справ.