5 березня 2014 року ЗМІ, цитуючи керівника медіацентру міноборони Владислава Селезньова, повідомили, що ракетний крейсер "Москва" у супроводі чотирьох суден забезпечення перебуває біля входу в бухту Донузлав, блокуючи в такий спосіб вихід кораблів ВМС України. Під час захоплення Криму він входив до складу 11-ї бригади протичовнових кораблів. В грудні 2014 року на її базі було відновлено 30-ту дивізію надводних кораблів ЧФ РФ.

Читайте також:"Зачистка свідків": розбився вертоліт з пілотами РФ, які брали участь в агресії проти України

Волонтери Informnapalm виявили цікаві фотографії, які доводять участь особового складу в операції захоплення Криму. Докази вдалось знайти на соціальних сторінках російських військових.

Олександр Васюков – 1992 року народження, з міста Гарячий Ключ Російської Федерації. Він був призваний на військову службу навесні 2011 року, служив на гвардійському ракетному крейсері "Москва".


Порівняння фотографії з альбому Васюкова з фотографією крейсера "Москва"

Після закінчення строкової служби він продовжив службу в чорноморському флоті РФ за контрактом. Бойову службу в 2014-2015 роках показав у вигляді карти. Щоправда на карті бракує ще одного бойового завдання, в якому брав участь Васюков, – спецоперації захоплення Криму. Але він видав себе, опублікувавши фото з медаллю, а медаль – це прямий доказ участі в злочині.


Фото Васюкова з медаллю за спецоперацію захоплення Криму

Під час спецоперації захоплення Криму командиром крейсера "Москва" був капітан 1-го рангу Сергій Іванович Тронєв.


Сергій Тронєв

У січні 2015 року Тронєва призначили начальником штабу дивізії надводних кораблів. Тронєв поки не фігурує в переліку військових службових осіб командного складу Збройних Сил та представників влади Російської Федерації, яким Головною військовою прокуратурою України повідомлено про підозру.