Так звані FPV-дрони сьогодні не тільки спалюють ворожу техніку, але й "викурюють" окупантів з позицій. Про це 24 Каналу розповів військовослужбовець ЗСУ, тактичний медик Єгор Фірсов, додавши, що така зброя має ще багато інших переваг.

Читайте також Постійні контратаки росіян і рій FPV-дронів: аеророзвідник розповів про важкі бої за Кліщіївку

Окупанти тікають з окопів

Підрозділ, який працює з БпЛА також тісно співпрацює зі штурмовими підрозділами. Тому про ефективність роботи ударних дронів військові можуть розповісти багато.

Хлопці говорять, що FPV-дрон – це зараз найефективніша зброя для того, щоб вибити ворога з окопу. Дрон максимально влучний, ним можна залетіти у вхід бліндажа. Навіть якщо окупант не вбитий і не травмувався, то дрон несе термобаричний заряд, такого навантаження вони не витримують і тікають з окопу,
– розповів Єгор Фірсов.

Було вже чимало випадків, коли наші штурмовики після правильного вогневого бою дронами-камікадзе, заходили на майже пусті позиції і їх займали.

"Я вірю, що в нас буде більше цих дронів-камікадзе і ми зможемо значно краще проводити контрнаступальні дії", – зауважив Фірсов.

Військовослужбовець назвав зброю, яка надефективно нищить окупантів: дивіться відео

Яка ще техніка ефективна у боротьбі з ворогом

Ефективність зброї залежить від багатьох критеріїв. Перевага дронів-камікадзе найперше у їхній точності, дешевій ціні й в тому, що ними можна швидко навчитися керувати. Щодо іншого озброєння, його є багато видів, але питання насамперед у ціні, лімітованій кількості й швидкості постачання.

Звичайно й HIMARS дуже ефективний, але він коштує мільйони доларів, боєприпас – сотні тисяч, і нам не продають їх у значній кількості,
– зауважив військовослужбовець.

Дуже ефективною також є далекобійна гаубиця М777. Наприклад, вона може бити на дистанцію 30 км і влучити точно в ціль. До того ж вона зроблена з титанової руди, що робить її на 3 або 4 тонни легшою за аналоги.

"Зі своєї попередньої професії я знаю, що в Україні є величезні запаси титанової руди. Якщо не гаубиці, то комплектуючі до них, які виходять з ладу і які ми змушені відправляти за кордон, ми б самі могли робити, адже сировина у нас є", – підкреслив військовослужбовець.

Ситуація на Сході: останні новини

  • Генштаб повідомив, що українські захисники продовжують контрнаступ на Сході та Півдні. Зокрема, Сили оборони відбили атаки в районі північно-східніше Григорівки Донецької області. Також противник намагався відновити втрачене положення в районі Андріївки Донецької області, але успіхів не мав.
  • Нещодавно стало відомо про звільнення Кліщіївки, яка відкриває шлях для наступу на Бахмут. Населений пункт також був важливим для росіян з погляду логістики. Тепер наші військові зможуть ще далі зайти в тили противника,
  • Окупанти сконцентрували 110 тисяч особового складу на Лимано – Куп'янському напрямку. Але, за словами, начальника пресслужби Східного угруповання ЗСУ Іллі Євлаша, це не означає, що вся ця кількість стоїть разом зі зброєю в руках на передовій лінії. До того ж елітними ці підрозділи назвати складно.