Про це 24 Каналу сказав військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко. Він наголосив, що такого типу радарів нам потрібно якомога більше.

Зверніть увагу Новий наступ Росії: яка зброя потрібна Україні, аби відбити атаку ворога

Які об'єкти можуть фіксувати GM 200

Коваленко розповів, що радари Ground Master 200 застосовувалися у бойових діях. Це досить ефективний радар, який фіксує об'єкти та цілі як на дуже малих висотах, так і на максимальних – до 24 кілометрів, і навіть більше, незалежно від того, які погодні умови та навколишнє середовище.

Також, за його словами, ці радари мають можливість фіксації спостереження на відстані до 250 кілометрів, а використання їх у бойовому режимі – приблизно до 100 кілометрів.

Найголовніше те, що вони однаково ефективні як проти досить швидких об'єктів, цілей, так і повільних та малогабаритних,
– заявив Коваленко.

Тобто, пояснив він, GM200 однаково ефективні як проти винищувачів та крилатих ракет, так і проти БпЛА, особливо, якщо мовиться про дрони класу 1, тобто маленькі. Також у них досить швидка оновлюваність інформації – фактично приблизно до 1,5 секунди. Тож це дуже ефективна зброя.

Коваленко сказав, наскільки ефективно захистять українське небо радари GM 200: дивіться відео

Радари GM 200 дуже ефективні проти дронів

Військово-політичний оглядач зауважив, що основна загроза для нас зараз – ракетні обстріли, а також використання російськими окупантами БпЛА Shahed-131, Shahed-136 та інших малогабаритних об'єктів.

Саме проти них вони максимально ефективні,
– наголосив Коваленко.

За його словами, питання лише в тім, у якій кількості їх передадуть Україні. Тому що нам нині такого типу радарів потрібно якомога більше.

Більше про допомогу Україні від Франції

  • Франція надасть Україні додаткові самохідні артилерійські установки Caesar, які вдало зарекомендували себе на фронті. Париж поставить нашій країні ще 12 цих установок.
  • Також у Парижі та Римі ухвалили рішення про передачу українській армії 700 ракет Aster для установок SAMP-T. Власне, про цю угоду щодо закупівлі 700 ракет повідомили західні видання з посиланням на міністерство збройних сил Франції.
  • Крім того, Франція та Австралія домовилися про спільне виробництво 155-міліметрових снарядів для допомоги Україні. Вони планують випустити декілька тисяч таких боєприпасів.