Про це 24 Каналу розповів військовий аналітик, ветеран російсько-української війни та майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман. За його словами, те, що Росія планує новий наступ, було зрозуміло ще у серпні – вересні 2022 року.

Читайте також Воювати вони вже навчились, легко точно не буде, – військовий аналітик про новий наступ Росії

Як зазначив Гетьман, ЗСУ готуються до нової ворожої атаки. Однак, аби дати відсіч окупантам, українським захисникам потрібно отримати додаткові види озброєння.

"Танк у захисті – гармата на гусеницях"

Майор запасу ЗСУ нагадав, що довгоочікуваною новиною для України стало те, що західні партнери нададуть нам сучасні танки. Однак, за словами Гетьмана, просто зараз у ЗСУ немає нагальної потреби у великій кількості таких машин.

"У захисті танк за великим рахунком – лише гармата на гусеницях", – зауважив військовий аналітик.

Він додав, що танки нам будуть потрібні трохи пізніше, коли ЗСУ будуть повністю готові до контрнаступальних дій.

Олексій Гетьман назвав зброю, яка потрібна Україні для відбиття нового наступу Росії: дивіться відео

Україні конче потрібна артилерія

Натомість зараз є нагальна потреба у гарматах. За словами Гетьмана, війна між Україною та Росією – це багато у чому битва артилерії. Перевагу отримує та сторона, у якої навіть не те, що більше гармат, а більше саме якісної та високоточної артилерії.

Для нас дуже важливо отримати самохідні артилерійські установки та все інше, що пов'язане з артилерією. І дуже важливо – це велика кількість боєприпасів,
– наголосив майор запасу ЗСУ.

Він додав, що артилерія дозволяє ефективно захищатися, знищуючи ворога як на невеликій, так і максимальній відстані.

Інші нагальні потреби ЗСУ

Також, за словами військового аналітика, ЗСУ мають потреби і в інших видах військової техніки.

  • Україні потрібні БПЛА та інші речі для аеророзвідки.
  • Також Києву конче потрібні літаки та гелікоптери, які дозволяють нищити ворога з повітря.

Майор запасу ЗСУ додав, що все це посилить можливості українських захисників під час протидії ймовірній атаці з боку Росії.

"Ми знаємо, що і де планують росіяни"

Гетьман погодився з припущенням секретаря РНБО Олексія Данілова про те, що російські окупанти можуть повторити спробу повномасштабного вторгнення в Україну за сценарієм 24 лютого 2022 року. Тобто, ймовірно, росіяни можуть атакувати з Півночі, Сходу та Півдня.

"Ми знаємо, що і де вони планують. Якщо нам зараз передадуть велику кількість набоїв та трішечки гармат, то оце і є та зброя, яка може зупинити наступальні дії ворога", – наголосив ветеран російсько-української війни.

Військова допомога для України: коротко

  • У США анонсували про новий пакет військової допомоги Україні. Водночас Сполучені Штати поки не мають наміру передавати Україні винищувачі F-16.
  • За даними Reuters, до нового пакету допомоги від США можуть увійти ракети, здатні вражати цілі на відстані до 150 кілометрів.
  • Україна отримає від партнерів 321 танк. Їх надаватимуть окремими хвилями. Як зазначив голова Українського центру безпеки Сергій Кузан, танки також важливі для виконання оборонних операцій. Адже потрібно зупинити наступ ворога й продавлювання фронту.