Про це на брифінгу преси сказав глава уряду Едуард Філіпп, передає сайт BFMTV.

Читайте також: Як виглядає Собор Паризької Богоматері після пожежі: фото і відео

За його словами, конкуренція допоможе дізнатися: необхідно відтворити ідентичний шпиль чи обладнати собор новим, що відповідатиме вимогам нашого часу.

До того ж, Еммануель Макрон наголосив, що Франція відбудує собор Нотр-Дам ще красивішим за 5 років.

Як може виглядати відновлений Собор Паризької Богоматері?

1. Більш сучасний каркас

Археолог Матіас Дюпюї вважає, що собори, як і інші історичні пам'ятки, насправді є "складовими будівлями, утвореними збіркою споруд, мурами різних епох". Тому їх не завжди поважають, через "єдність стилю".

Багато буде залежати від стану споруди, оскільки необхідно буде виміряти, наскільки вогонь пошкодив частину Собору Паризької Богоматері. Потрібно буде почекати ще кілька місяців та провести повні дослідження стану споруди,
​– попередив Матіас Дюпюї.

Фахівці наводять приклад Собору Реймса, який був зруйнований бомбардуванням у 1914 році, в якому відбудували навіть бетон і метал. Два зображення цієї будівлі розмістили в Twitter.

Проте багато експертів запевняє, що через п'ять років відновити дерев'яний каркас не вдасться.

2. Новий шпиль

Деякі фахівці пропонують зробити, наприклад, зовсім інший шпиль або скляний дах.

Шпиль до пожежі і запропонований сучасний варіант

Дах до пожежі і запропонований скляний варіант

Нагадаємо, що цей шпиль був побудований в 13 столітті, але його видалили під час революції, перш ніж відреставрували під керівництвом Євгена Віолет-ле-Дюка в 19 столітті.

Що відомо про Собор Паризької Богоматері?Це одна з найбільш відомих визначних пам'яток Парижа. Його будували майже двісті років – з середини дванадцятого до середини чотирнадцятого століття.

Минулого року у Франції розпочали масштабну кампанію зі збору коштів задля його збереження, оскільки він серйозно почав руйнуватися. Реставраційні роботи тут розпочали на початку квітня. Їхня вартість оцінюється у 6 мільйонів євро.