Пожежа у Нотр-Дамі спалахнула надвечір 15 квітня. За попередніми даними, причиною займання стали реставраційні роботи, які тут розпочалися на початку квітня. Французькі поліцейські додають, що вогонь міг спалахнути через проблеми з електрикою, зокрема, від короткого замикання у частині будівлі, де проводили реконструкцію.

Читайте також: Пожежа у Соборі Паризької Богоматері: причини та факти трагедії Нотр-Даму

Вогонь безповоротно знищив велику частину внутрішніх конструкцій Собору, також обвалилася частина шпилю та дах. Проте, завдяки злагодженій і чіткій роботі пожежників, вдалося зберегти кам'яну частину храму, каркас та дві вежі.


Вигляд Нотр-Даму після пожежі згори

Президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв відновити собор впродовж п'яти років. Кошти на відновлення Нотр-Даму вже збирають люди по усьому світу, а лідери країн заявили про готовність допомогти у відбудові храму. Небайдужі вже перерахували понад 700 мільйонів євро на реставрацію Собору, і продовжують збирати кошти й надалі.

Так, глава Міністерства культури Євген Нищук заявив, що Україна готова максимально швидко направити своїх кращих фахівців та реставраторів для робіт з відновлення собору Паризької Богоматері

Водночас, у мережі вже опублікували перші фото зсередини Собору Паризької Богоматері після пожежі.


Пожежники загасили вогонь у Нотр-Дамі

Під час пожежі вдалося врятувати найцінніші реліквії – терновий вінець Ісуса Христа, вівтар і вівтарний хрест Нотр-Дама, туніку святого Людовіка та кілька картин.


Собор Паризької Богоматері після пожежі: вигляд всередині


Згоріла покрівля Нотр-Даму

Що відомо про Собор Паризької Богоматері?Це одна з найбільш відомих визначних пам'яток Парижа. Його будували майже двісті років – з середини дванадцятого до середини чотирнадцятого століття.

Минулого року у Франції розпочали масштабну кампанію зі збору коштів задля його збереження, оскільки він серйозно почав руйнуватися. Реставраційні роботи тут розпочали на початку квітня. Їхня вартість оцінюється у 6 мільйонів євро.

Дивіться відео: Пожежа у Соборі Паризької Богоматері (Нотр-Дам де Парі)