Хто дав гроші на відбудову Собору Паризької Богоматері

Здебільшого це пожертви бізнесменів та підприємств.Французькі медіа повідомили, що сім'я Бетанкур-Мейер і група компаній L'Orеal пожертвували 100 мільйонів євро.

Читайте також: Цікаві факти про Собор Паризької Богоматері

Французький мільярдер Бернар Арно і його група компаній LVMH, яка володіє брендом Louis Vuitton, дає 200 мільйонів євро.

Ще 100 мільйонів євро пожертвувала сім'я французьких мільярдерів Піно, зокрема – Франсуа-Анрі Піно, власник футбольного клубу "Ренн".

100 мільйонів євро також виділяє французька транснаціональна нафтогазова корпорація Total. Мер Парижа Ганна Ідальго заявила, що міський бюджет пожертвує 50 мільйонів євро. Крім того, генеральний директор Apple Тім Кук також заявив, що пожертвує певні кошти (суму не уточнив) для відновлення Собору.

Увесь масштаб пожежі у Нотр-Дамі – на фото та відео

Французи також жертвували на відновлення національної культурної цінності посильні суми, і продовжать це робити. Фонд спадщини 16 квітня на сайті www.fondation-patrimoine.org запустив "Національний збір" для реконструкції Собору.

Що відомо про інші культурні трагедії подібного масштабу: інфографіка

Культурні трагедії

Що відомо про трагічну пожежу в Парижі

Ввечері, 15 квітня, спалахнула пожежа у всесвітньо відомому Соборі Нотр-Дам. Пожежники переконують, що пожежа може бути потенційно пов'язаною з ремонтом будівлі. За їхніми словами, зайнялося горище будівлі.

Дивіться також: Як виглядає Собор Паризької Богоматері після пожежі

Очевидці переконують, що загорілися дерев'яні частини риштування. На місці працювали кілька бригад пожежників. Робота ускладнювалася тим, що вогонь охопив частину Собору, розташовану на значній висоті.

Президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв відновити собор за 5 років.

Пожежа в Соборі Паризької Богоматері: дивіться відео 24 каналу