Військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Петро Черник розповів 24 Каналу, що ситуація зі збільшенням кількості снарядів на фронті дійсно покращилось. Він зауважив, що мовиться про танкові боєприпаси.

Дивіться також "Разом завжди сильніші": Україна підписала безпекові угоди ще з 3 країнами

"Це снаряди не для артилерійських валів, вони можуть підтримувати піхоту, знищувати протитанкові ракетні комплекси чи довготривалі оборонні точки", – сказав він.

Дальність нових боєприпасів

За словами військового експерта, такі боєприпаси використовують для того, аби прикривати піхоту, щоб їм було легше та безпечніше воювати.

Снаряди (що з'явилися на фронті – 24 Канал) мають дальність до трьох кілометрів. Якщо танк поставити по навісній траєкторії та правильно прицілитись, то, можливо, він вистрілить до 10 кілометрів, але це не зброя масового артилерійського застосування,
– додав Петро Черник.

Він наголосив, що Україні необхідна зброя калібру 155, 152 і 122 міліметри для відповіді ворожій артилерії.

Снаряди для України: що відомо

  • Коли стало зрозуміло, що ЄС не може виконати свою обіцянку Києву щодо постачання одного мільйона боєприпасів, союзники почали шукати інші варіанти. Чехія запропонувала купити снаряди для України поза межами Євросоюзу. До цієї ініціативи долучилися й інші країни. Кошти для закупівлі вже знайдені, а переговори з постачальниками завершені.
  • Чехія уклала контракти на придбання 180 тисяч снарядів для передачі Україні, про що повідомив прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала. Є плани щодо закупівлі ще 300 тисяч боєприпасів.
  • У Європейському Союзі повідомили, що на чеську ініціативу щодо боєприпасів виділено 200 мільйонів євро, використовуючи частину прибутків від заморожених російських активів. Чехія знайшла боєприпаси, які можна придбати для ЗСУ.