Голова Держенергонагляду Руслан Слободян в ефірі телемарафону розповів, що на місцях буде вивчатись, як саме оператор дотримувався принципу соціальної справедливості під час розподілу електроенергії. Проведуть відповідні перевірки.

Дивіться також Ось все, що вам може знадобитися на випадок відключення електроенергії

Є скарги користувачів

За словами Слободяна, питання застосування графіків погодинних відключень тримають на постійному контролі та уважно відстежують потік звернень громадян щодо несправедливого розподілу.

Він також пояснив, що вже є декілька областей, де, вочевидь, найближчим часом відбудеться поглиблена перевірка.

На місцях буде вивчатись, як саме оператор системи розподілу дотримувався принципу соціальної справедливості під час розподілу електроенергії,
– зазначив Слободян.

За кількістю скарг лідирує Дніпропетровська область. Перевірки почнуть з неї, а потім перевірки пройдуть ще у 5-6 регіонах.

Чому графіків можуть не дотримуватись

Голова інспекції пояснив також, що графіків погодинних відключень можуть не дотримуватися через те, що на стабілізаційні відключення припадають аварійні, спричинені, зокрема, спекою.

Проте, крім цього, є обґрунтовані підозри, що деякі оператори системи розподілу не зовсім правильно застосовували графіки погодинних відключень.

За результатами перевірок буде видано відповідні приписи про усунення порушень з рекомендаціями щодо подальшого уникнення скарг.