Ймовірно, Росія не полишить спроб залишити нас без світла і цього року, тож 24 Канал підготував перелік базових ґаджетів та речей, які потрібно мати вдома на випадок відключення світла.

Читайте на сайті Як підготуватися до блекауту: лайфхаки з виживання без світла в будинку

1. Освітлювальні прилади

Першою і головною необхідністю під час відключення електроенергії є достатнє освітлення. Хоча зазвичай використовують ліхтарики, лампи та свічки, подумайте про придбання ручного ліхтарика або універсального освітлювального та аварійного інструменту, який має функції зарядки телефону та радіо. Переконайтеся, що ці предмети легко доступні в разі відключення електроенергії.

В інтернеті можна придбати безліч різних світлодіодних ламп з живленням від USB, які можна буде підключити до павербанка і які не споживатимуть багато енергії.

2. Джерела живлення.

Запасіться різноманітними батарейками, включаючи 9В, D, C, AA та AAA типи – усе, чого може потребувати ваша техніка.

Зарядний пристрій на сонячних батареях для телефонів і павербанків також є цінним активом.

На випадок тривалих відключень розгляньте можливість придбання резервного генератора, що відповідає вашим конкретним потребам в електроенергії і працює на бензині, пропані, дизельному паливі або природному газі.

Якщо ви мешкаєте у квартирі, розумним рішенням може бути придбання портативної зарядної станції. Тут слід порахувати скільки пристроїв вам потрібно заряджати і яким з них знадобиться постійне споживання енергії. Знаючи це ви зможете обрати ту чи іншу станцію. Не варто надмірно переплачувати, за додаткові функції або ємність, якою ви не користуватиметеся.

3. Опалення.

Тепло необхідне для приготування їжі та підтримання достатньої температури у помешканні. Резервні джерела живлення можуть постачати електроенергію для портативних приладів, таких як обігрівачі та плити.

Крім того, портативні пропанові грилі та обігрівачі можуть слугувати аварійними джерелами тепла. Однак вони вимагають чіткого дотримання суворих правил безпеки, тож не зайвим буде купити у квартиру чи будинок додатковий вогнегасник і тримати його поблизу.

Бажано мати під рукою запас ковдр, спальних мішків і теплого одягу. Розумним буде придбання спеціальної термобілизни та хімічних грілок для рук і ніг. Якщо ці речі не знадобляться вам, їх завжди можна взяти із собою на прогулянку або у похід.

4. Питна вода

Забезпечте себе надійним джерелом чистої питної води під час відключення електроенергії: тримайте під рукою ящик бутильованої води, регулярно перевіряйте термін придатності та використовуйте глечик з фільтром для води.

5. Їжа, що не псується

Важливо мати в домі продукти, які не псуються і не потребують охолодження. Це можуть бути консерви, сушені продукти, закуски і не забудьте про напої й корм для домашніх тварин.

Регулярно змінюйте продукти, щоб запобігти їх псуванню, або ж подумайте про придбання наборів продуктів на випадок надзвичайних ситуацій, призначених для тривалого зберігання, зазвичай їх можна придбати в магазинах, які торгують туристичним та похідним спорядженням.

6. Основні медичні засоби

Переконайтеся, що ваша аптечка добре укомплектована для надання першої медичної допомоги при поширених травмах та невідкладних станах.

До неї мають входити:

  • антисептичні серветки,
  • мазі з антибіотиками,
  • лейкопластир,
  • теплові та холодові пакети,
  • пінцет,
  • ватяні палички,
  • ліки,
  • термометр,
  • ножиці,
  • латексні рукавички та інше.

Регулярно перевіряйте та поповнюйте запаси за потреби.

7. Пристрої зв'язку

Хоча мобільні телефони незамінні, подумайте про альтернативні способи зв'язку під час відключення електроенергії. Інвестуйте в набір акумуляторних двосторонніх радіостанцій для сімейного спілкування. Крім того, ручний радіоприймач може надати життєво важливі новини про місцеві та глобальні події, а також стати джерелом розваг.

Подбайте про те, щоб у вашому будинку чи квартирі був супутниковий або оптоволоконний інтернет. Дізнайтеся у свого провайдера чи є можливість провести до вашого помешкання саме такий інтернет. Додатково переконайтеся, що ваш павербанк може бути джерелом живлення для роутерів і що у вас є спеціальні перехідники – дозволить вам мати інтернет у будинку навіть тоді, коли не буде світла.

8. Утилізація відходів

Підготуйтеся до утилізації відходів за відсутності функціонуючих туалетів: запасіться мішками для сміття, кухонними рушниками, туалетним папером, антибактеріальними серветками та дезінфікуючим засобом для рук.

Застібки-блискавки допоможуть надійно закрити контейнери для сміття. Наявність декількох сміттєвих баків, готових до використання, забезпечить належне управління відходами, а це може бути дуже важливо.

Дивіться також Генератор для дому: як вибрати й на що при цьому звернути увагу

Підготовка до відключення електроенергії за допомогою цих необхідних речей може суттєво вплинути на гарантування безпеки, комфорту та добробуту вашої родини у складні часи. Не забувайте регулярно перевіряти та підтримувати в належному стані свої запаси на випадок відключення електроенергії, щоб вони були готові, коли це буде потрібно найбільше.