Зрадник Аксьонов розповів, як Росія краде українське зерно

Про це заявив колабораціоніст Сергій Аксьонов, який з 2014 року уявляє себе главою тимчасово окупованого Криму. Також він розповів, що вивозять награбоване через Севастополь.

Читайте також: Прийдемо в Херсон, Маріуполь, Крим – ЗСУ звільнять всі окуповані території, – Зеленський

Зерно зі звільнених (окупованих – ред.) територій до Республіки Крим проходить транзитом, далі йде до Севастополя на продаж. Ми самі себе забезпечуємо зерном,
– сказав гауляйтер.

Що ще відомо про крадіжку продовольства

  • Україна стверджує, що російські загарбники масово вивозять продовольство із тимчасово окупованих територій Херсонської та Запорізької областей. Є докази, що 8 червня 11 вагонів з українським зерном з мелітопольського елеватора поїхали в напрямку Криму. Також з'являлися фото колон вантажівок із краденим зерном поблизу Керчі та Джанкоя.
  • За даними Міністерства аграрної політики та продовольства України, за час повномасштабної війни росіяни вивезли з окупованих територій України 500 тисяч тонн пшениці. Майже 100 тисяч тонн держава-агресорка продала Сирії. Оскільки міжнародні ціни на пшеницю перевищують 400 доларів за тонну, то цією поставкою Росія по суті вкрала в України понад 40 мільйонів доларів.
  • Попри те, що Туреччина постійно заявляє про спроби дипломатичного вирішення розблокування українських портів, посол України в Туреччині Василь Боднар повідомив, що Стамбул купує у Москви крадене українське зерно. Він вже звернувся за допомогою до турецької влади та Інтерполу. Вони мають почати розслідування та з'ясувати, хто причетний до поставок зерна транзитом через турецькі води.
  • З липня 2022 року Росія планує збільшити експорт зерна з 37 до 50 мільйонів тонн. Виконувати цей план, ймовірно, збираються коштом вкраденого в Україні зерна.
  • Окрім зерна, російські загарбники вивозять із захоплених районів південних областей України черешню й хизуються "обвалом цін".