Про це йдеться у спільному журналістському розслідуванні 60 Minutes (програма CBS News), The Insider і Der Spiegel.

Дивіться також США програли у В'єтнамі, – Годжес натякнув, що перевага Росії у снарядах не ключова

Виявлено російський зв'язок

За даними видання, нападів зазнавали працівники Білого дому, офіцери ЦРУ, агенти ФБР, а також військові США та члени їхніх родин.

Військовий Грег Едгрін, який керував розслідуванням Пентагону щодо "аномальних інцидентів зі здоров'ям", зазначав, що усі, хто зазнав нападу, працювали проти Росії й досягали в цьому успішних результатів.

Вважається, що для цього застосували секретну зброю, яка стріляє високоенергетичним променем мікрохвиль або ультразвуком.

Як зазначили у виданні, жертвою нападу міг також стати високопоставлений чиновник Міністерства оборони, якого поранили невідомою зброєю під час саміту НАТО в Литві минулого року, на якому також був президент США Джо Байден.

У CBS News також розповіли історію ще однієї жертви гаванського синдрому. Там погодилися не розголошувати прізвище "Керрі", яка все ще є агентом ФБР і працює в контррозвідці.

За словами "Керрі", симптоми схожі на свердління у вусі, яке стає "занадто близьким до барабанної перетинки та помножене на 10".

Коли на неї здійснили напад, вона знепритомніла, а згодом скаржилась на біль у грудях, проблеми з пам'яттю та виконанням кількох завдань одночасно.

Варто зазначити, що в урядовому звіті 2023 року йдеться про те, що за нападами на американських посадовців навряд чи стоїть "іноземний супротивник". Джерела журналістів стверджують, що такі висновки у США роблять, тому що не хочуть "дивитися в очі" можливим невдачам у захисті американців.

Що таке "Гаванський синдром": коротко

  • "Гаванський синдром" – неофіційна хвороба, для якої характерні запаморочення, нудота, головні болі та проблеми зі слухом та координацією.
  • Вперше у 2016 році звернули увагу на випадки загадкового хворобливого стану американських дипломатів на Кубі. Тоді це й назвали "Гаванським синдромом".