Вже наступного дня, 15 березня, президент Володимир Зеленський підписав відповідні укази про звільнення посадовців. Таким чином, президент звільнив Сергія Гайдая з посади голови Луганської ОВА, Максима Марченка з посади голови Одеської ОВА та Сергія Гамалія з посади голови Хмельницької ОВА.

Зверніть увагу Гайдай назвав напрямок на Луганщині, який не по зубах окупантам

Колишні голови записали останні звернення на своїх посадах

Максим Марченко опублікував у своєму телеграмі останнє відео на посаді очільника Одеської ОВА.

Хочу розпочати своє звернення із фрази від якої я завжди отримував найбільше задоволення – в області все спокійно, обстрілів не було,
– заявив Марченко.

Також він подякував президенту за надану можливість керувати "найкращою областю нашої держави". Марченко додав, що у своєму житті сумлінну роботу він завжди ставить на перше місце.

Насамкінець він висловив сподівання, що незабаром повернеться до своєї улюбленої справи, але його душа та серце назавжди залишаються в Одесі.

Прощальне відеозвернення Марченка: дивіться відео

Своєю чергою, начальник Хмельницької ОВА Сергій Гамалій подякував президенту за "висловлену довіру і підтримку".

Вчора я написав заяву за власним бажанням і залишаю посаду начальника Хмельницької обласної військової адміністрації. Насамперед хочу подякувати нашому Президенту Володимиру Зеленському за висловлену мені довіру і підтримку. Це велика честь для мене,
– написав Гамалій.

Він також додав, що постійно керувався одним принципом – зробити все для розвитку краю та України. Крім того, Гамалій висловив слова вдячності своїй команді.

"Без вашої віри в мене та дружньої підтримки мені було б складно впоратися з усіма викликами, які виникали час від часу. Ви справжні професіонали, і я радий, що мав змогу працювати з вами пліч-о-пліч", – йдеться у пості.

Сергій Гайдай записав велике відеозвернення до своїх колег, президент та жилетів Луганської області.

Звернення Гайдая: дивіться відео

Гайдай може стати новим послом України у Казахстані

Раніше ЗМІ повідомляли, що Гайдая очікує нове призначення. Він може обійняти посаду посла України у Казахстані. Мовиться, що Казахстан має надати агреман на призначення нового посла після проведення у країні позачергових парламентських виборів. Раніше оголосили, що вони відбудуться 19 березня.

Відповідну інформацію поширювали ще у січні 2023 року. Тоді Гайдай повідомив, що жодних рішень немає. Водночас він наголосив, що є членом команди президента Володимира Зеленського й готовий працювати на іншому напрямку фронту, якщо український лідер ухвалить таке рішення.

Я – член команди президента. Якщо він побачить мене на якійсь важливій посаді на іншому напрямку фронту, значить я поїду туди, куди він мене призначить,
– заявив Гайдай.

Раніше мовилося, що в ОП є декілька кандидатів, які можуть очолити Луганську ОВА. Їхніх прізвищ не називали.