Під час візиту, який спочатку тримався у секреті з міркувань безпеки, Бербок супроводжували міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та посол України у Німеччині Олексій Макєєв.

До речі У Шольца відповіли, чи відправлять в Україну танки Leopard

Бербок у Харкові супроводжували Кулеба та Макєєв

Це місто є символом абсолютного божевілля російської агресивної війни в Україні,
– сказала Бербок.

Вона наголосила, що народ України має "знати, що він може розраховувати на нашу солідарність та нашу підтримку".

Повідомляється, що підтримка від Німеччини включає зимову допомогу генераторами, паливом і ковдрами, а також "інші поставки зброї, які потрібні Україні, щоб звільнити своїх співгромадян, які все ще страждають від терору російської окупації".


Бербок і Кулеба в Харкові / Фото з твітера Кулеби

Бербок наголосила на перспективах України в ЄС. Вона сказала, що важливо, щоб "навіть цієї військової зими ми не упускали з уваги місце України в нашій європейській родині".

Бербок відвідала зруйновану Салтівку та дітей у лікарні

Глава МЗС Німеччини зустрілася з очільником Харківської ОВА Олегом Синєгубовим та мером Харкова Ігорем Тереховим. Бербок відвідала зруйновану росіянами підстанцію, яку окупанти атакували 15 разів.

Міністерка побувала в дитячій лікарні №16, де привезла презенти дітям, яких лікують. Бербок оглянула північно-східний район Салтівки, який сильно постраждав від російських атак.


Бербок відвідала Харків у супроводі Кулеби / Фото з твітера Кулеби

Наразі глава німецького МЗС вже перебуває на зворотному шляху.

Кулеба пояснив, чому Україні потрібні танки

Дмитро Кулеба теж повідомив, що Бербок відвідала, "де Росія завдала величезних страждань".

Харків тепер є символом успішних українських контрнаступів, які доводять, що Україна переможе за достатньої підтримки партнерів. Я не сумніваюся, що німецька військова допомога надходитиме і надалі,
написав Кулеба.

Під час брифінгу Кулеба розповів, чому Україна просить німецькі танки Lepoard.

"Ми не просимо ці танки, тому що у нас є така примха, тому що ми хочемо на них покататися по вулиці. Ці танки потрібні для того, щоб звільнити українські міста та села, які все ще перебувають під російською окупацією, врятувати їх від тих руйнувань, які Анналена побачила на Салтівці, яку розстрілювали з артилерії, з танків, із систем РСЗВ, для того, щоб врятувати інфраструктуру", – заявив Кулеба.

Бербок же сказала, що Харків, який першим зустрів російські ракети, показує що важлива не лише оборона міста і регіону, але і звільнення. Вона наголосила, що партнери будуть продовжувати надавати Україні військову допомогу.

"Я тут сьогодні, щоб побачити на власні очі, наскільки важлива ця наша допомога. І щоб її продовжувати її на користь України", – сказала вона.

Анналена Бербок і Дмитро Кулеба в Харкові / Фото 24 Каналу (Аня Черненко)

  • Анналена Бербок є однією з найбільш налаштованих на підтримку України у федеральному уряді Німеччини, а також не раз відвідувала українську територію з початку повномасштабної війни.
  • Вона неодноразово виступала за надання Києву необхідного озброєння та різко критикувала Росію й Владіміра Путіна.
  • Нещодавно вона критично висловилася про так зване "різдвяне перемир'я", яке пропонувала Росія.