У річці Рейн у Нідерландах цього тижня зафіксували потік води близько 735 кубометрів води за секунду. Іноді там можна побачити високе каміння з кількома смугами та датами, які нагадують про історичні паводки та катастрофічні повені.

​Зверніть увагу Найжорсткіша посуха в історії: у Південній Африці загинули понад 100 слонів

Що відомо про "голодні камені"

На "голодному камені" раніше робили позначки критично низького рівня води в річках — провісника голоду. На одному з висохлих каменів у річці Ельбі помітили напис: "Плач, коли бачиш мене".

У Німеччині та її околицях відомо про 27 "голодних каменів", більшість із них у річці Ельбі. Одні з них висихають кожні кілька років, а інші місцеві жителі бачать декілька разів.

До речі, найстаріша згадка про рекордно низький рівень води – у 1417 році. Тоді "голодні камені" знайшли у річці Шпрее неподалік Берліна.

Аномальна спека й посуха в Європі: останні новини

Цьогоріч Італія зіткнулася з найсильнішою посухою за останні сімдесят років. Річки та озера стрімко міліють, включаючи найбільшу в країні річку По.

По бере свій початок у Котських Альпах. Здолавши понад 650 кілометрів, вона впадає в Адріатичне море. Дефіцит води призвів до появи залишків старих суден, які тонули в цій річці.

Крім того, Західною та Центральною Європою суне хвиля екстремально високих температур. У Франції та Іспанії вже зафіксовані рекордні для початку літнього сезону показники у понад +40 градусів.

Вас може зацікавити – У Європі зафіксували аномальну спеку, а в Туреччині підтоплення: дивіться відео