Експерт зі зв'язку, голова Центру радіотехнологій Сергій Бескрестнов (Флеш) поділився з 24 Каналом можливостями новітньої ракети-дрону "Пекло". За його словами, Україна фактично розробила заміну крилатим ракетам.

Зауважте Легко літає та "розмножується": експерти оцінили, на що здатна нова українська ракета "Пекло"

Які характеристики ракети-дрону "Пекло"

Експерт зі зв'язку зазначив, що формулювання "ракета-дрон" використали вперше. Крилаті ракети частково можна також віднести до цього сегменту. Подібні рішення вже раніше впроваджувалися в реактивних БпЛА. Втім, "Пекло" оптимізували для дальших польотів та важчих вантажів, зокрема, бойових частин. За принципом роботи він подібний до ракети-дрона "Паляниця".

Зверніть увагу! Міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що українська ракета-дрон "Паляниця" вийшла у серійне виробництво.

"Пекло" – це безпілотний літальний апарат з реактивним двигуном, який має всередині системи наведення. Розробники не афішують й не називають їх, а також те, як вони працюють. Оскільки ці системи наведення є унікальною частиною зброї ураження, як у крилатих ракетах, навіть у тій самій Росії, так і в цих засобах.

Літати з великою швидкістю і нести бойову частину – лише частина завдання. Головне – точно влучати в цілі, які обираються,
– зазначив Сергій Бескрестнов.

У мережі писали, що "Пекло" може летіти зі швидкістю 700 кілометрів на годину. Але, на думку голови Центру радіотехнологій, швидкість дещо менша – близько 500 кілометрів на годину. Якщо говорити про дальність польоту, то вона може становити 500 – 700 кілометрів.

Можна сказати, що ми розробили повний замінник та аналог крилатої ракети, простішої, якою зможемо атакувати противника,
– додав він.

Основна відмінність від інших БпЛА полягає у швидкості. Мобільні групи противника не зможуть відпрацювати засобами вогневого ураження по "Пеклу", оскільки ракета-дрон надзвичайно швидко летить. Відповідно частина російської ППО також не зможе адекватно відреагувати у випадку масштабного застосування. У такий спосіб Україна підвищила шанси атакувати вкрай необхідні об'єкти в Росії.

Цікаво Боєць ЗСУ сказав, яка зброя може закінчитися у Росії вже у 2025 році

Про першочергові для ураження цілі в Росії

Бескрестнов зауважив, що Сили оборони можуть завдавати комбінованих ударів по території Росії – і класичними безпілотниками, і ракетою-дроном "Пекло".

Що відрізняє нас від Росії? Перше, наші мобільні групи досвідченіші, та загалом маємо великий досвід роботи з подібними системами. Росія лише з початком нашої активності починає отримувати бойовий досвід,
– сказав експерт зі зв'язку.

Друге, на території Росії набагато більше об'єктів критичної та військової інфраструктури, які Україна може атакувати:

  • виробництва;
  • нафтопереробні заводи;
  • військові частини;
  • склади;
  • аеродроми.

Українські військові розуміють, що росіяни не зможуть технічно та організаційно прикрити всі об'єкти за короткий період. Тим паче, що Росії не вистачає ППО та РЕБ.

Вони зараз судомно закривають залишки Московської області, Підмосков'я та Москви, аби ми не могли туди долітати. Думаю, з огляду на статистику, багато людей розуміють, що стало менше публічної інформації про ураження у вищезазначених місцях, оскільки це робити стало важче,
– додав Сергій Бескрестнов.

Та, навіть попри це, у Росії вистачає об'єктів, по яких можна завдавати ударів для ведення асиметричної війни. Зокрема, у відповідь на атаки по українській системі енергетики.