Комітет Ради підтримав звільнення Супрун та Лінчевського

Профільний комітет Верховної Ради з питань охорони здоров'я підтримав постанову про звернення до Кабінету міністрів щодо звільнення виконувачки обов'язків міністра охорони здоров'я Уляни Супрун та її заступника міністра Олександра Лінчевського.

Читайте також: Реформаторка та руйнівниця міфів: топ-факти про Уляну Супрун

Відповідна постанова №8587 була зареєстрована у Раді ще 13 липня.

Її авторами є нардеп від "Батьківщини" Олександра Кужель, позафракційні Олег Мусій, Олександр Марченко, Володимир Литвин, нардеп від Радикальної партії Андрій Лозовий, депутат від "Опоблоку" Ігор Шурма, нардеп від фракції БПП Андрій Немировський та депутат від групи "Відродження" Андрій Шипко.

Далі постанова, підтримана комітетом, має бути внесена головою комітету на Погоджувальну раду і якщо голова Верховної Ради внесе її у порядок денний, то за неї мають голосувати вже у парламенті.

Хто така Уляна Супрун: дивіться відео:

Сибірська виразка на Одещині

П’ятеро людей, які брали участь у забитті худоби в селі Міняйлівка, що на Одещині, госпіталізовано зі специфічними симптомами захворювання шкіри. В одного хворого діагностовано захворювання на небезпечну інфекційну хворобу – сибірку.

Читайте також: В Україні зафіксували небезпечну інфекцію: введено карантин

У Центрі громадського здоров'я МОЗ України прокоментували інцидент, зазначивши, що вогнище вже локалізовано та небезпеки розповсюдження інфекції немає.

Також інфекцію виявили у м’ясі забитої тварини та ґрунті на подвір’ї, де було її забито. Рештки м’яса тварини та морозильна камера, у якій вони зберігалися, були спалені.

Захворювання локалізовано в межах одного села та запроваджено карантин. На в’їздах та виїздах із села встановили блокпости, щоб не допустити розповсюдження смертельно небезпечної хвороби.

У Міністерстві охорони здоров'я констатують, що в країні потенційну небезпеку в зв'язку з можливим поширенням сибірки становлять понад 13,5 тисячі місць, переважно – колишні скотомогильники в сільській місцевості.

Що таке сибірка чи сибірська виразка?Це гостре зоонозне інфекційне захворювання, властиве тваринам, але здатне вражати і людей. Воно уражає шкіру, утворюючи специфічні карбункули (чиряк), підвищується температура та відбувається загальна інтоксикація організму.

Спори інфекції можуть зберігатися у землі до 100 років. Тваринам інфекція передається через траву, яку вони їдять. Серед людей у "зону ризику" особи, які працюють з м'ясом, тваринами або у лабораторіях. На перших стадіях захворювання можна вилікувати антибіотиками.

Працівниця "Укрзалізниці" на ходу зіштовхнула пасажира з потяга

30 вересня, начальниця поїзда сполученням Ковель – Москва під час його руху зі скандалом виштовхала одного з пасажирів із вагона. Інцидент стався на залізничній станції Кривин у Хмельницькій області.

Очевидці зазначають, що пасажири немали квитки через несправність техніки на залізничній станції Кривин і касир не змогла роздрукувати білети які пасажири замовили через інтернет.

У той же час, касир особисто пояснила ситуацію начальниці поїзда. Після цього остання дозволила зайти у вагон лише одній людині, і більше нікого не пускаючи, подала сигнал потягу рушати, випихаючи при цьому ногами зі східців пасажира з електронним білетом.

Пізніше 24 канал дізнався, що начальницю цього потяга буде звільнено. В "Укрзалізниці" дадуть оцінку діям усіх причетних до інциденту.

Однозначно можу сказати, що ці люди у нас більше працювати не будуть. Таке неприпустимо ні з морально-етичної точки зору, ні з точки зору безпеки руху і профілактики травматизму,
– директора департаменту пасажирських перевезень Олександр Красноштан.

Начальниця поїзда виштовхала пасажира з вагона на ходу: дивіться відео

Чому дітям корисно брехати

Дослідження групи вчених показало, що навчання обману може поліпшити розвиток пізнавальних процесів людської психіки. Діти, які навчаться брехати раніше, мають набагато кращі когнітивні здібності, ніж їхні однолітки, що кажуть правду.

Вчені проаналізували поведінку 42 дітей дошкільного віку (3-4 роки). Жоден з цих малюків, запевняють вчені, не вмів обманювати.

Вони розділили дітей на дві групи з рівною кількістю хлопчиків і дівчаток: експериментальну і контрольну групи. В експериментальній групі дітей вчили, як можна за допомогою обману виграти гру, в контрольній групі – не вчили нічого.

Чотири дні діти грали в гру, в якій вони ховали ласощі від дорослого в руці. Дорослий повинен був вибрати руку, на яку вказує дитина. Якщо дитині вдавалося обдурити дорослого, він залишав ці ласощі собі і гра тривала.

Після закінчення гри у кожного малюка вимірювали виконавчу функцію мозку, визначали рівень самоконтролю, здатність прогнозувати поведінку іншої людини.

Брехня добре впливає на когнітивні здібності
Брехня добре впливає на когнітивні здібності

Вчені виявили, що діти, яких вчили обманювати, виявилися за всіма цими пунктами більш здібні за тих, кого не вчили обманювати.